Dipladenija

Dipladenija (Dipladenia)

Dipladenija visą vasarą žydi purpuriniais, tamsiai rožiniais arba baltais žiedais. Gėlininkai mėgsta įvairius Dipladenia sanderi ir Dipladenia Splendens mišrūnus, pavyzdžiui, itin vešliai žydinčią ‘Rosea’ (rožinė — gelsvai rožinė) ir ne taip gausiai žydinčią ‘Rubiniana (rožinė arba raudona) veisles. Visai nauja yra Dipladenia boliviensis, kurios balti žiedai turi oranžines žiotis. Beje, dipladenijai reikia tvirtų kartelių vyniojimuisi.

Žydėjimo laikas: Nuo gegužės iki spalio.

Šeima: Apocynaceae, stepukiniai.

Tėvynė: Amerikos atogrąžos.

Geriausiai auga: Ištisus metus labai šviesioje, bet ne saulėtoje, labai šiltoje vietoje. Oras turi būti drėgnas, ypač kai leidžia naujus ūglius. Žiemą užtenka 15°C.

Laistymas, tręšimas: Jokiu būdu nevartoti šalto ir kieto vandentiekio vandens. Nuo kovo iki rugpjūčio nuolat laistyti ir kas 8-14 dienų tręšti. Augalui peržydėjus laistyti saikingiau: nuo rugsėjo — spalio iki kovo gėlė turi pailsėti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai apipurkšti, drėkinti orą, jei jis per sausas. Jaunus augalus kiekvieną pavasarį persodinti i T žeme su perlito grūdeliais, senesniems tinka kietesnė dirva — TKS 2 mišinys su molinga sodo žeme bei trąšomis.

Dauginimas: Pavasarį dalių auginiais šildomoje dauginimo lysvėje.

Kenkėjai, ligos: Dėl per sauso oro susisuka lapai, dėl drėgmės pertekliaus serga lapai ir šaknys, puola skydamariai, miltuotieji skydamariai, voratinklinės erkės.

Atsargiai: Visos dipladenijos dalys labai nuodingos.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top