Gardenija

Gardenija (Gardenia)

Gardenia jasminoides ir jos pilnavidurės veislės gali išaugti per 1 m aukščio ir žydi baltais, gardžiai kvepiančiais žiedais, Auga keru, lapai visžaliai, odiški, blizgantys.

Žydėjimo laikas: Nuo liepos iki spalio.

Šeima: Rubiaceae, raudiniai.

Tėvynė: Riukiu salos, Japonija, Kinija.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, kone saulėtoje vietoje. Vasarą mėgsta šilumą, žiemą — 15 -18°C, bet žemė vis tiek turi būti šilta.

Laistymas, tręšimas: Niekada nelaistyti kietu. šaltu vandeniu! Vasarą šaknų gniužulas turi būti tolygiai drėgnas. Nuo kovo iki rugpjūčio kas savaitę po truputį tręšti nekalkingomis trąšomis. Žiemą lieti saikingai.

Kiti priežiūros ypatumai: Pasirodžius pumpurams, rūpintis, kad oras būtų labai drėgnas ir dažnai apipurkšti. Žydinčio augalo nebepurkšti! Vasario mėnesį persodinti į T žemę. Senesnius egzempliorius prieš persodinant apgenėti.

Dauginimas: Pavasarį ir vėlyvą vasarą auginiais šildomoje dauginimo lysvėje.

Kenkėjai, ligos: Dėl temperatūros svyravimų ir šilumos pertekliaus krenta pumpurai ir žiedai. Jei per vėsu arba laistoma kietu vandeniu — liaujasi augti, pagelsta lapai.

Aromatas ir elegancija: Gardenijoms būdinga ir viena, ir kita. Be to, jos vienodai tauriai atrodo ir būdamos visai mažutės, ir paūgėjusios.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top