Anturis

Anturis (Anthurium)

Tikrasis anturio žiedas — tai ne spalvotasis papėdlapis, o iš jo kyšanti pailga burbuolė. Prekiaujama Anthurium scherzerianum mišrūnais su kiek mažesniais įvairių spalvų papėdlapiais ir dažniausiai oranžinėmis suktomis burbuolėmis. Anthuriam crystallinum labai gražios formos lapai.

anthurium_anturis

Žydėjimo laikas: Anthurium scherzerianum mišrūnai žydi ištisus metus.

Šeima: Araceae, ajeriniai.

Tėvynė: Vidurio ir Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Ištisus metus šiltoje ir labai šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Žiemą pasirūpinti, kad žemė būtų šilta, oras labai drėgnas.

Laistymas, tręšimas: Augimo laikotarpiu žemė turi būti tolygiai drėgna. Jokiu būdu nelieti kalkingu arba šaltu vandeniu. Padėkle likusį vandenį tuojau nupilti. Nuo kovo iki rugsėjo tręšti kas savaitę, tačiau perpus arba dviem trečdaliais mažesniais kiekiais, negu nurodyta pakelyje. Kiti priežiūros ypatumai: pavasarį ir vasarą dažnai apipurkšti. Jei šaknų priaugo pilnas puodas, pavasarį persodinti. Tinka TKS 2 arba T žemė su perlito grūdeliais.

Dauginimas: Dalimis pavasarį arba sėjinukais.

Kenkėjai, ligos: Jei per sausas oras arba augalas gauna per daug tiesioginės saulės, lapai susisuka, ima pulti voratinklinės erkės. Nuo netinkamos priežiūros dėmėmis nueina lapai, įsimeta amarai, skydamariai arba fuzariozė, Fusarium (lieliaus) genties grybų sukeltos ligos.

Patarimas: Purkšdami pridenkite žiedus, antraip ant jų atsiras bjaurios rudos dėmės!

Atsargiai: Antūriuose yra gleivines dirginančių medžiagų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top