Klivija

Klivija (Clivia)

Klivija auga drėgnose, ūksmingose vietose tarp uolų arba miškuose. Iš svogūno ji išleidžia kardo formos lapus, o pavasarį— ilgą žiedynkotį.

Žydėjimo laikas: Nuo vasario iki gegužės, tinkamai naudojant žemą temperatūrą — jau per Kalėdas.

Šeima: Amaryllidaceae, amariliniai.

Tėvynė: Natalis, Afrika.

Geriausiai auga: Nuo spalio iki vasario pabaigos šviesioje, vėsioje (ne šiltesnėje nei 12°C) ir nesaulėtoje vietoje. Vos tik pasirodo žiedynkotis — perkelti į šiltą pusšešėlį (18-20°C). Vasaroti šis augalas gali lauke, tik reikia pažymėti gėliapuodį, kad kilnojant iš vietos į vietą augalas būtų vis ta pačia puse į šviesą.

Laistymas, tręšimas: Vasarą laistyti gausiai, bet vengti drėgmės pertekliaus. Nuo spalio mėnesio iki vasario pabaigos duoti pailsėti (laikyti S – 10° C temperatūroje ir beveik sausą). Nuo kovo iki liepos kas 14 dieną tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Kai išleidžia lapus ir krauna žiedynkotį, purkšti. Nuo lapų kuo dažniau valyti dulkes drėgnu vatos gniužulėliu. Jaunus augalus kasmet persodinti į T žemę, senesnius geriau palikti ramybėje. Peržydėjusius žiedynkočius tučtuojau nupjauti.

Dauginimas: Pavasarį arba vasarą atžalomis. Jas atsargiai atskirti. Pirmuosius žiedus sukraus po 3 – 6 metų.

Kenkėjai, ligos: Jei žiemą per šilta, apninka miltuotieji ir paprastieji skydamariai.

Patarimas: Jei jūsų klivijos žiedus gožia lapai, vadinasi, ji negavo deramai pailsėti, per anksti pradėjote gausiau laistyti pavasarį (žiedynkotis turi būti mažiausiai 15 cm aukščio) arba nepakankamai laistėte augant žiedynkočiui.

Atsargiai: Klivija turi nuodingų alkaloidų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top