Vaismedžių balinimas rudenį

vaismedžių balinimasNuo temperatūrų kaitos vaismedžius galime apsaugoti, balindami juos. Rudenį jų kamienus reikėtų nubalinti. Balta spalva, kaip žinoma, atmuša saulės spindulius, o tamsi – sugeria. Tad pavasariui artėjant, bet vis; dar viešpataujant šalčiams, nenubalinti medžiai saulėtomis dienomis stipriai įšyla, prasideda syvų apykaita, o naktį susijudinę syvai sušąla ir suardo medžio audinius. Šis procesas kartais tęsiasi daug dienų iš eilės ir nuo to medžiuose atsiranda žaizdos, dėl ko jie dalinai arba visiškai žūva.
Labai svarbu, kad vaismedžių balinimas būtų atliktas tinkamai ir laiku. Kai kurie sodininkai yra šventai įsitikinę, kad vaismedžius balinti reikia pavasarį. Iš tikrųjų jie tik tuščiai švaisto laiką, nes saulė ir šaltis jau būna padarę blogą darbą, juk daugiausiai įtrūkimų atsiranda vasario mėnesį, rečiau kovą. Vadinasi, vaismedžius geriausia balinti rudenį, apie lapkričio mėnesį.
Prieš tai būtina metaliniu šepečiu ar specialiu grandikliu švariai nuvalyti žievės atplaišas, kerpes, samanas. Samanos ir kerpės ne parazitai, bet vis tiek medžiui žalingi, nes trukdo kvėpavimą per žievę. Ja;, reikia surinkti ir sudeginti, kad žiemojantys kenkėjai nepasklistų po sodą orui atšilus.
Vaismedžius galima balinti kalkėmis, tapyboje naudojamu moliu, sumaišytu su klijais ar 10 proc. emulsiniais dažais.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top