Pavasaris į sodą ateina greitai. Pradeda žydėti abrikosai, obelys, vyšnios ir slyvos. Vaismedžiai formuoja naujus ūglius, lapus, pumpurus, žydi ir nokina derlių.
Tuo laiku, kai vaismedžiai ilsisi, kol neišsprogę pumpurai, o oras 9 °C ir daugiau šilumos bei drėgna, sode ima plisti rauplės. ši grybinė liga dažnai užpuola neprižiūrimus sodus ir neatsparias rauplėms obelis. Kai vidutinė
oro temperatūra ne žemesnė kaip 4 °C šilumos, obelis ir kriaušes nuo rauplių galima purkšti 5-7 proc. karbamidu (10 l vandens/50-70 g). Vienam vaismedžiui reikia 7-10 l, mažam medeliui užtenka 5 l tirpalo. Karbamido tirpalas iš dalies sumažina ir kenkėjų (erkių, amarų, blakučių) kiekį sode. Tuo laiku nuo žievės, kamieno ligų bei bakterinės degligės galima purkšti čempionu (10 l vandens/50 g preparato).
Kovo saulė dieną įšildo kamienus, naktį orai atvėsta, todėl sutrūkinėja kamienų ir šakų žievė. Prieš pradedant kaitaliotis temperatūrai, reikia balinti kamienus ir storų šakų pagrindus.
Jeigu oro temperatūra nenukrinta žemiau kaip 10 °C šalčio, reikia šalinti džiūvančias ir ligotas šakas. Būtina išgenėti amarų, erkių, blakučių, skydamarių, lapsukių apniktas šakeles Genint išpjaustomos vėžio apimtos šakelės, stambesnių šakų ar kamieno žaizdos išvalomos ir patepamos sodo tepalu.