Adventas

Pagal bažnytinį kalendorių Adventas prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas. Tai keturios laukimo, apmąstymų, susikaupimo savaitės, Kiekvienas katalikas kviečiamas Adventą išgyventi rimtyje, atliekant gerus darbus, sustiprinant dvasinį tikėjimą.
ziema upe sniegas
Todėl nereikėtų Advento laikotarpiu garsiai dainuoti, linksmai šokti ar triukšmauti. Pamąstykime, ką gera per metus nuveikėme, ką nuskriaudėme, kur suklydome ir kaip reikėtų ištaisyti savo klaidas. Galbūt derėtų susitaikyti su tais, su kuriais susipykote, arba atleisti tiems, kurie jus įskaudino ar įžeidė. Nepamirškite pasninkauti. Tai irgi svarbi Advento prievolė. Penktadieniais nereikėtų vartoti mėsiškų patiekalų. Išliko nemažai senovinių advento papročių. Tuo laikotarpiu nepildavo pagalvių, kad varnos žąsiukų neišnešiotų, nekirpdavo avių, kad nebūtų šiurkšti vilna. Vengdavo dirbti vakarais, ypač naktį, kad neateitų piktos dvasios. Žmonės stebėdavo gamtą ir iš jos burdavo apie ateinančius metus ir jų derlių. Advente žmonės nesilinksmindavo, būdavo tylūs, susikaupę. Linksmybės prasidėdavo tik po šv. Kalėdų.
Adventas pirmiausiai reikalauja iš mūsų sielos apvalymo ir susitaikymo. Ir net jei ne viską pavyks įgyvendinti, jūsų pastangos jau bus puiki gerų darbų pradžia.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top