Katarantas

Katarantas (Catharanthus roseus)

Catharantkus roseus — egzotiškas mūsiškės, melsvai violetinės žiemės (Vinca minor) pusbrolis, anksčiau vadintas Vinca rosea. Atogrąžų kosmopolitas, kuris iš tiesų yra keras, parduodamas kaip vienametis kambarinis augalas, o šiltoje ramioje vietoje gali augti net sodo lysvėje. Jo tamsiai žalius, 2,5 – 7 cm ilgio lapus puošia balta vidurinė gysla. Maždaug 3 cm dydžio žiedai — rožiniai arba balti, o jų viduriukas — raudonas arba geltonas. Catharanthus roseus namuose auginamas jau nuo 1757 metų ir yra vis labiau mėgstamas.

periwinkle-catharanthus-roseus-dharwad-india-flower

Žydėjimo laikas: Nuo gegužės iki spalio.

Šeima: Apocynaceae, stepukiniai.

Tėvynė: Atogrąžos.

Geriausiai auga: Itin šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje.Vasarą mėgsta būti šiltai, žiemą — kiek vėsiau (apie 15°C). Nekaip auga ten, kur vėsus, lietingas klimatas.

Laistymas, tręšimas: Vasarą laistyti gausiai, bet vengti drėgmės pertekliaus. Žiemą — saikingai. Nuo kovo iki rugpjūčio kas 14 dienų tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Kiekvieną pavasarį persodinti į gėlių žemę.

Dauginimas: Auginiais kovo mėnesį arba sėklomis vasario mėnesį šildomoje dauginimo lysvėje. Į vieną gėliapuodį susodinti po 3 daigus ir vieną kartą nugenėti, kad išsišakotų.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Patarimas: Nepamirškite— ši gėlė labai jautri šalčiui.

Atsargiai: Visos šio augalo dalys nuodingos.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top