Indinė chrizantema

Chrizantema indinė (Chrysanthemum indicum)

Daugiausia šių gėlių galima pamatyti apie Visus Šventuosius ir Vėlines. Jos būna sniego baltiuno, citrinų geltonumo, auksinės, bronzinės, rožinės, raudonos kaip vynas, purpurinės ir šviesiai violetinės, su pilnaviduriais ir nepilnaviduriais graižais. Vienos auga kaip krūmai, kitos — kaip tnunpakamieniai ir vainikiniai medeliai. Anksčiau, kai kambariuose prie lango būdavo vėsu, chrizantemos buvo mėgstamiausios kambarinės gėlės.

Žydėjimo laikas: Anksčiau nuo liepos iki gruodžio, dabar, išmokus reguliuoti žydėjimą — ištisus metus.

Šeima: Compositae, graižažiedžiai.

Tėvyne: Kinija ir Japonija. Prekiaujama tik kultūrinėmis rūšimis.

Geriausia! auga: Šviesioje ir vėsioje vietoje. Šiltuose kambariuose ilgai neišsilaiko. Peržiemojusius augalus ir pačių išaugintus daigus nuo gegužės išnešti į tauką.

Laistymas, tręšimas: Šaknų gniužulas turi būti vos drėgnas. Jei vandens per mažai, augalas bemat suglemba. Naujai Įsigytas chrizantemas bei peržiemojusius arba jaunus augalus nuo pavasario iki rudens kas savaitę tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Po žydėjimo nugenėti. Žiemojimo temperatūra nuo 3 iki 5°C, žiemą daug mažiau laistyti— retai ir tik tiek, kad visai nenudžiūti;. Kovo mėnesį persodinti į T arba TKS 2 žemę. Naujus ūglius daug sykių genėti. Clrrizantemos gali žiemoti ir taip: nugenėtus augalus pasodinti sode šviesioje, ramioje vietoje. Prieš šalnas apdengti eglių šakelėmis. Tačiau labai didelių šalnų augalas gali neištverti.

Dauginimas: Pavasarį auginiais.

Kenkėjai, ligos: Amarai ir voratinklinės erkės, jei laikoma per šiltai — minuojančios muselės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top