Eustoma

Eustoma (Eustoma grandiflorum)

Eustoma grandiflorum, anksčiau žinoma kaip Lisianthus russelianus, gėlė užauga nuo 20 iki 80 cm aukščio. Kai kurie augalai išaugina tik keletą žiedų, o kiti turi maždaug iki 20 žiedų. Žiedai yra dideli, varpelio formos, šiek tiek primenantys tulpių žiedus. Augant žiedui, žiedlapiai auga gana sandariai susiglaudę, tačiau pražystant žiedlapiai gana smarkiai išsiskleidžia į išorę. Jos lapai melsvai žali, kiaušiniški arba pailgi.

Anksčiau dažniausiai buvo auginama vien tik kaip skinama gėlė. Šimtai naujų hibridinių veislių buvo išvesta, kadangi, pamerkta vazoje, gėlė puikiai išsilaikydavo iki 3 savaičių.

Padedant augimą stabdančioms medžiagoms buvo išaugintos nykštukinės – žemaūgės kambarinės veislės, kurios tapo puikiomis vazoninėmis gėlėmis. Dabar pripažįstama, kad eustoma taip pat gali būti žavi ir nereikli kambario puošmena. Taigi ji nuėjo panašų kelią, kaip ir gerbera – nuo vazos iki gėliapuodžio.

Gėlės pavadinimas kilęs, sujungus du graikų žodžius “eu” – puiki ir “stoma” – burna. Taip pat žinoma, kaip Lisianthus, Meilės rožė ar Mėlynasis varpelis.

Eustoma grandiflorum

Eustoma gėlių žiedai gali būti įvairiausių spalvų – violetinės, baltos, rožinės, mėlynos, rausvai violetinės, ir net dviejų spalvų.

Žydėjimo laikas: Nuo liepos iki rugpjūčio.

Šeima: Gentianaceae, gencijoniniai.

Tėvynė: Koloradas, Nebraska, Teksas, Šiaurės Meksika.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, nesaulėtoje ir šiltoje vietoje.

Laistymas, tręšimas: Laistykite kasdien ar beveik kiekvieną dieną. Įsitikinkite, kad gėliapuodžio dugne yra skylutės vandens pertekliui ištekėti. Jei gėlė buvo laistoma pakankamai ir pradeda vysti lapai, reikia perkelti augalą į didesnį puodą. Žemė turi būti nuolat vidutiniškai drėgna, kas savaitę tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Persodinti nereikia, nes gyvuoja tik vienus metus.

Dauginimas: Sėklomis. Mėgėjams sudėtinga, bet įdomu. Sėklas pasėti birželio— liepos mėnesiais į šildomą dauginimo lysvę. Apiberti labai plonu žemių sluoksniu. Sėjinukai laikomi šviesioje vietoje, 15 – 18°C temperatūroje. Žiemoja 10″C patalpoje. Kovo pradžioje susodinti po tris į 1l dydžio gėliapuodžius.

Svarbu: lapų skrotelė turi susidaryti iki žiemos pradžios! Žydėti gali pradeda po 4 – 5 mėnesių nuo sėjos.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top