Rochija

Rochija (Crasulla coccinea)

Anksčiau jos botaninis pavadinimas buvo Rochea coccinea, o šiuo metu ji priskiriama beveik 300 rūšių vienijančiai storalūpių Crassula genčiai. Rochija yra puskrūmis (nors tai ne iškart pastebima, nes tik apatinėsjos dalys medėja), ji užauga 30-60 cm aukščio ir žydi ryškiai raudonais žiedais. Žali, nuo pat žemės augantys ūgliai apaugę kryžmiškai išdėstytais 2 cm ilgio lapais.

Žydėjimo laikas: Gegužė ir birželis.

Šeima: Crassulaceae, storlapiniai.

Tėvynė: Pietų Afrika.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, saulėtoje ir gerai vėdinamoje vietoje. Tačiauįsaulio kaitros nemėgsta. Vasaroti gali lauke,  bet tik pastogėje. Rugsėjo mėnesį įnešti vidun ir žiemai pastatyti šviesioje bei vėsioje (apie 10°C) vietoje, kol pasirodys žiedpumpuriai.

Laistymas, tręšimas: Vasarą žemė turi būti vos drėgna, žiemą — beveik sausa. Vasarą kas 4 savaites palaistyti kaktusų trąšomis.

Kiti priežiūros ypatumai: Po žydėjimo ūglius patrumpinti maždaug 10 cm. Naujiems ūgliams bus erdviau, o juk kaip tik jie krauna naujus žiedus.

Dauginimas: Ūglių galais birželio mėnesį smėlėtoje žemėje. Pjūvio vietą prieš įkišant žemėn keletą  dienų apdžiovinti.

Kenkėjai, ligos: Per šiltai ir per tamsiai laikomą augalą puola amarai, miltuotieji skydamariai, plonaodės erkės, lapinės nematodos. Jei per drėgnas oras, gali apnikti miltligė.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top