Australiškasis arbatmedis

Australiškasis arbatmedis (Leptospermum scoparium)

Mūsų gėlininkams dar naujovė, mat auginti kambaryje pradėta pirmiausia Australijoje. Iš 50 žinomų rūšių gėlininkų labiausiai mėgstama yra ši. Savo gimtinėje ji auga ir kaip 30 cm aukščio krūmas, ir kaip 10 m aukščio medis. Beje, žydėti ima dar visai jauni augalai. Dabar siūlomos veislės krauna raudonus, rausvus bei tamsraudonius, paprastus arba pilnavidurius žiedus. Visžaliai lapai žali, bronziniai arba rausvi ir labai įvairių formų, bet dažniausiai siauri su dygia viršūne.

Leptospermum_scoparium_australiškasis_arbatmedis
foto: CC BY-SA 3.0

Žydėjimo laikas: Gegužė, birželis.

Šeima: Myrtaceae, mirtiniai.

Tėvynė: Australija, Naujoji Zelandija.

Geriausiai auga: Ištisus metus labai šviesioje, saulėtoje, vasarą šiltoje, žiemą vėsioje (4 – 10°C) vietoje.

Laistymas, tręšimas: Vasarą laistyti gausiai, minkštu vandeniu. Jei gniužulas sausas, augalo spygliai nubyra. Kaip ir visi mirtiniai augalai, jis baisiai nemėgsta kalkių! Žiemų laistyti tik tiek, kad neišdžiūtų gniužulas. Nuo kovo iki rugpjūčio tręšti kas 14 dienų.

Kiti priežiūros ypatumai: Pavasarį persodinti į T žemę. Po žydėjimo, prieš žiemojimą arba kovo mėnesį šiek tiek apgenėti.

Dauginimas: Žoliniais auginiais (imti likučius po apipjaustymo) pavasarį arba pusiau sumedėjusiais auginiais rugpjūčio mėnesį. Auginiai šaknijasi smėlyje arba smėlio ir durpių mišinyje 4 – 6 savaites. Užmauti folijos maišelius.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top