Ilgalapė gyvatbarzdė

Ilgalapė gyvatbarzdė (Ophiopogon)

Originalus gėlės pavadinimas Ophiopogon yra kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių “ophis” – gyvatė ir “pogon” – barzda. Būtent tai primena augalo lapija. Yra labai daug šio augalo rūšių. Susipažinkime su Ophiopogon japonicus “Nanus”.

Ophiopogon-japonicus-ilgalape-gyvatbarzde
foto: Forest and Kim Starr, CC BY-SA 3.0

Žodis japonicus gėlės pavadinime leidžia suprasti, kad augalas yra kilęs iš Japonijos. Nanus yra kilęs iš graikų kalbos žodžio “nanos” – nykštukas, su nuoroda į gėlės augimo įpročius.

Ophiopogon japonicus “nanus” yra visžalis, kupstą formuojantis, daugiametis augalas. Tamsiai žali, panašūs į žolę, linijiniai, smulkiai tekstūruoti lapai užauga iki 10 cm ilgio. Pražysta baltais, šviesiai alyviniais žiedais. Vaisiai – mėlynos uogos. (Ar uogos subręsta, kad ir namų sąlygomis Lietuvoje, negalime pasakyti). Šaknys yra didelės ir gumbuotos. Šakniagumbiai padeda šiam augalui plisti.

Šeima:  Asparagaceae. Seniau šis augalas buvo priskiriamas Liliaceae, lelijinių šeimai.

Tėvynė: Japonija.

Geriausiai auga: Visus metus šviesioje, vasarą šiltoje, žiemą vėsesnėje patalpoje.

Laistymas, tręšimas: Visus metus lieti vienodai drėgnai, žiemą, laikant vėsesnėje patalpoje, laistyti mažiau, esant sausam, šildomam orui – purkšti. Kovo – rugpjūčio mėnesiais tręšti kas 14 dienų.

Kiti priežiūros ypatumai: Jei reikia, pavasarį persodinti. Šiaip Ophiopogon japonicus “nanus” reikalauja mažai priežiūros.

Dauginimas: Pavasarį kero dalimis.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top