Jatrofa

Jatrofa (Jatropha podagrica)

Jatropha podagrica kilusi iš tokių kraštų, kur dažnos ir ilgos sausros, tad visuomet turi pasiruošusi vandens atsargų. Taigi šis augalas ypač tinka tiems, kas nuolat pamiršta palaistyti gėles, Šis savotiškos išvaizdos, 30-60 cm aukščio sukulentas kilęs iš Vidurio Amerikos. Jo lapai yra skydiški, 3-5 skilčių, apie 20 cm skersmens. Žiedynai — geležies rūdžių spalvos ir dažnai susidaro anksčiau už ilgakočius lapus, bet pavasarį gali skleistis ir kartu su jais.

jatropha-podagrica

Kiti priežiūros ypatumai: Jei reikia, persodinti į T arba kaktusų žemę.

Dauginimas: Šviežiomis sėklomis, kurios surenkamos nuo peržydėjusių žiedų. Bet tam žiedus reikia dirbtinai apdulkinti. Geriausiai dygsta 20-25°C temperatūroje.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Atsargiai: Nors pavadinimas Jatropha, laisvai verčiant, reiškia gydymą (gr. iatros=gydytojas, trophe=patiekalas), šio augalo visos dalys nuodingos

Žydėjimo laikas: Nuo kovo iki liepos, jei priežiūra gera — kone ištisus metus.

Šeima: Euphorhiaceae, karpažoliniai.

Tėvynė: Nikaragva, Gvatemala, Kosta Rika.

Geriausiai auga: Ištisus metus saulėtoje ir šiltoje (žiemą — ne vėsesnėje kaip 16°C) vietoje.

Laistymas, tręšimas: Laistyti mažai. Kai rudenį lapai savaime nukrenta, beveik nebelaistyti. Kai tik ankstyvą pavasarį ima skleistis nauji žiedai ir lapai, vėl po truputi vis gausiau laistyti. Vasarą kartą per mėnesį į laistymo vandenį įmaišyti kaktusų trąšų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top