Patarimai meistrui, šeimininkei, stovyklautojams

Keletas patarimų, kurie padės namų ūkyje, namų ruošoje ar stovyklaujant.

Meistrui:

Jeigu varžtas užrūdijęs ir netsisuka, galima pabandyti atmirkyti žibalu. Jei vistiek negalite atsukti varžto, tuomet sujungimo vietą pavilgykite actu arba apvyniokite skudurėliu, išmirkytu šiame skystyje. Per pusę valandos actas suės rūdis, ir varžtas turėtų pasiduoti sukamas.

surudijes-varztas

Ką daryti, jei begręžiant skylę, grąžtas užlūžo ir įstrigo detalėje? Galima į gręžtą skylę įpilti alyvos. Jei yra galimybę gręžiamą detalę apversti, nesmarkiai trinktelėkite vieną, kitą kartą į ją plaktuku, gražto nuolauža turėtų iškristi.

Kaip išgręžti skylę stikle?  Išgręžti bus lengviau, jei gręžiamą vietą patepsite terpentinu.

Neturint specialaus tirpiklio, laką nuo teptuko nuvalyti galima, teptuką pamerkus parai į indą su vandeniu. Lakas sukietės vandenyje, pasidarys trapus ir jį nesunkiai pašalinsite kitą dieną.

Jei pjaunate rankiniu pjūklu žalią ar smalingą medį, taip pat jeigu pjaunant pjūklas cypia, stringa, tuomet pabandykite pjūklo dantis patrinti muilu. Problema turėtų žymiai sumažėti.

Daugelis esame pjovę fanerą ir žinome, kad pjaunant faneros paviršius atšerpetoja. Pjovimo liniją suvilgius karštu vandeniu, atpjauti kraštai turėtų būti lygūs.

Šeimininkei:

Kaip suklijuoti sudužusį molinį indą? Imame negesintas kalkes, sutriname ir sumaišome su rūgusiu pienu. Gauta konsistencija patepame sudužusio indo kraštus, suglaudžiame ir suspaudžiame. Dvi paras leidžiame indui išdžiūti.

Pjaustant daug vaisių, daržovių, nerūdijančio plieno peilių paviršius pasidaro dėmėtas. Patrynus metalo paviršių perpjauta žalia bulve, dėmės turėtų išnykti.

Stovyklautojams:

Jeigu norint įkurti ugnį, malkos  neįsidega, sauja druskos užpilta ant malkų, padės joms įsiliepsnoti.

Stovyklaujant pamiškėje, turėkite ašutų virvelę, avies kailio skiautę, kurią padėję prie įėjimo į palapinę, apsisaugosite nuo gyvačių, ar kitų nuodingų gyvūnų. Šie gyvūnai vengia arklio ašutų, avikailio kvapo.

Tikimės, praktiški patarimai padės namų meistrams, šeimininkėms ir stovyklautojams. Ypač atsidūrus situacijose, aprašytose aukščiau, kurios kartais atrodo esančios be išeities.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: