Brovalija

Brovalija (Browallia)

Iš visų 6 žinomų gėlių rūšių bene populiariausia yra Browallia speciosa. Tai nuo 30 iki 50 cm aukščio puskrūmis tamsiai žaliais lapais. Iš lapų pažastų ištisus metus auga ir skleidžiasi vis nauji mėlyni, violetiniai ar balti pavieniai žiedai. Browallia viscosa ir Browallia grandiflora — vienametės vasarinės sodo gėlės. Žydi priklausomai nuo sėjos laiko. Kaip sodo gėlės sėjamos vasarį, kaip kambarinės— rugpjūtį.

Browallia viscosa 'Amethyst'
foto: scott.zona, CC BY 2.0, Browallia viscosa ‘Amethyst’

Žydėjimo laikas: Browallia speciosa žydi ištisus metus, Browallia grandiflora ir Browallia viscosa — nuo lapkričio iki sausio.

Šeima: Solanaceae, pomidoriniai ir bulviniai.

Tėvynė: Amerikos atogrąžos, nuo Kosta Rikos iki Peru.

Geriausiai auga: Šviesioje (net saulėtoje), gerai vėdinamoje vietoje. Vasarą tarp 11 ir 15 valandos pridengti nuo saulės. Vasarą laikyti šiltai (per 20°C), žiemą — kiek vėsiau.

Laistymas, tręšimas: Vasarą laistyti gausiai, žiemą — saikingai (gręsia puvinys). Kol augalas auga, kas savaitę tręšti. Nors ir gerai toleruoja sausą ir nemaistingą žemę, bet geriau reguliariai laistyti ir tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Persodinti nereikia, nes Browallia laikoma tik vienerius metus.

Dauginimas: Auginiais arba sėklomis. Vasarį pasėti prie šviesaus lango ir sėklų neapiberti žemėmis. 20 – 25° C temperatūroje sudygsta per 14 dienų. Į vieną gėliapuodį pasodinti 5 – 6 sėjinukus, kad išaugtų gražus krūmas.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas, puola baltasparniai.

Atsargiai: Kaip ir visi bulviniai, Browallia nuodinga.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top