Zuikiai

Zuikiai – pavojingi sodo augalų kenkėjai. Žiemą, kai žaliuosius augalus užkloja sniegas, zuikiai graužia šakeles, nugraužia jaunų vaismedžių žievę soduose. Kai iškrenta daug sniego, labiausiai jie pažeidžia obelis, o mažiausiai kaulavaisinius vaismedžius. Neturėdami žaliojo maisto, zuikiai dažniausiai pažeidžia vaismedžių žievę, kuri auga 70-80 cm virš sniego.
Norėdami žiemą vaismedžius apsaugoti nuo zuikių, jų kamienus ir žemutines stambesnes šakas apriškite medžiaga, ruberoidu ar kartonu. Vaismedžių kamienus galima aprišti ir senomis, guminėmis laistymo žarnomis. jas reikia supjaustyti išilgai, užmauti ant jaunų vaismedžių kamienų ir pagrindinių storųjų šakų. Kai prasideda šalnos, vaismedžių kamienų žievę.galima apsaugoti ir eglių šakomis, standžiai aprišant kamienus spygliais į apačią.
Norėdami atbaidyti zuikius, paruoškite karvių mėšlo, ir molio mišinį. Šį mišinį praskieskite vandeniu, kad susidarytų grietinės tirštumo tyrė. Į 10 litrų kruopščiai išmaišytos tyrės supilkite 1 valgomąjį šaukštą karbolio rūgšties, 50
g kreolino ir šiuo mišiniu aptepkite vaismedžių žievę. Tačiau būtina žinoti, kad tokiu mišiniu vaismedžius reikia tepti gana atsargiai, nes galite nudeginti ir pažeisti vaismedžių žievę.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top