Kopūstinis baltukas ir kopūstinis pelėdgalvis

Kopūstinis baltukas ir kopūstinis pelėdgalvis. Kopūstinis baliukas – tai baltas drugelis su juodomis dėmėmis ant sparnelių. Apatinėje lapų pusėje jis deda kiaušinėlius, iš kurių išsirita vikšrai, graužiantys kopūstų lapus.
Kopūstinis pelėdgalvis – tai pilkas naktinis drugelis. Deda kiaušinėlius apatinėje lapų pusėje. Iš jų išsiritę žali vikšrai pragraužia lapus ir gūžes, palikdami tamsiai žalias išskyras.
Apsaugos priemonės. Purškiama pelenų tirpalu: 10-iai l verdančio vandens imama 2 stiklinės pelenų ir 1 šaukštas skysto muilo. Lapai kasdien apžiūrimi, renkami drugių kiaušinėliai ir vikšrai, dažnai purenama žemė šiek tiek apkaupiant daigus.
Augalai purškiami ir tokiu tirpalu: 10-yje l vandens išleidžiama 2 šaukštai garstyčių miltelių, 2 šaukštai valgomosios druskos ir 1 šaukštelis maltų juodųjų arba raudonųjų pipirų. Galima purkšti acto skiediniu (3 šaukštai 9% acto 10-iai l vandens) ir fjuri preparatu (1 ampulė 20-iai l vandens).
Kopūstų lysvę galima pridengti tankiu tinklu, pro kurį negalėtų pralįsti drugeliai, amarai, kandys ir kt. Šis tinklelis praleidžia šviesą ir drėgmę, laistant jis nenuimamas.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top