SODO PLANAVIMAS

Sodas ne tik darbo, bet ir poilsio vieta ir nederėtų to pamiršti jį įrenginėjant. Pirmiausia gerai apgalvokite kiek vietos skirsite sodui, daržui, gėlynui ir poilsio zonai.
Kiekvienas sodininkas nori užauginti savitą ir nepakartojamą sodą. Tačiau pirmiausiai sodininkams reikia žinoti, kiek įvairių augalų rūšių ir kaip juos reikia pasodinti sode. Be abejo, vienintelio atsakymo į šj klausimą nėra.
Vienais metais gali nederėti arba mažiau derėti vieni, o gausiai derėti kiti augalai. Todėl sode patariama auginti skirtingų veislių ir rūšių augalus. Jei sode auginsite įvairių veislių ir rūšių augalus, kiekvienais metais galėsite džiaugtis nemenku vaisių ir uogų derliumi. Neverta sode auginti ypač daug augalų. Tokiu atveju vieni kitiems užstos saulę, o pavėsyje augantys augalai užaugins menką vaisių derlių. Verčiau pasodinti mažiau augalų, tačiau sulaukti gausesnio derliaus.
Kiek augalų reikia pasodinti sode?
Teigiama, jog 4 asmenų šeimai sode pakanka auginti 4-5 obelis, 1-2 kriaušes, 2 slyvas, 4-5 vyšnias, 2-3 šaltalankius, 8-10 serbentų krūmelių, 12-15 metrų ilgio aviečių eilę ir 30-100 m2 braškyną. Esant pakankamai geriems metams, 1 aro sode vidutiniškai galima užauginti 100-150 kg vaisių ir uogų.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: