Užkrėstos žemės dezinfekavimas

Šiltnamiai ir inspektai, ir iš kurių rugpjūčio mėnesį buvo neišvalytos augalų liekanos, žemė ir biokuras, valomi rugsėjo mėnesį.
Augalų liekanos su pūdiniu kraunamos | vieną, biologinis kuras- į kitą krūvą. Žemė ir augalų liekanos kas 20 cm pabarstomos chlorkalkėmis – sunaikinami kenkėjai ir ligų sukėlėjai. Krūva kraunama ne aukštesnė kaip vieno metro, kad žiemą gerai peršaltų ir būtų tinkama naudoti kitais metais.
Žemę, užkrėsta galine nematodą, juodąja kojele, šaknų gumbu, įvairiomis erkėmis, geriau išvežti iš sklypo ir užkasti, jos vieton atvežti naujos, jeigu žemes pakeist, neįmanoma, ją reikia dezinfekuoti karbationu – 40 proc. vandenyje tirpstančiu koncentratu.
Tuo tikslu imama 400-500 g preparato kibirui-vandens. Šiuo tirpalu apdorojamas vienas kubinis metras žemes. Žemė pilama iki 30 cm sluoksniu, palaistomą iš laistytuvo tirpalu, perkasama. Paskui pilamas naujas sluoksnis ir vėl laistoma tirpalu.
Šiltnamių sienos, inspektų rąsteliai ir langai, sandehai, rūsiai ir kitos patalpos dezinfekuojamos 40 proc formalinu (250 g preparato 10 litrų vandens). Reikėtų išbalinti ir rusių sienas bei lubas šviežiai paruoštu kalkių pienu (1 kibirui vandens / 2,5 kg kalkių). Po dezinfekcijos rūsys ir kitas inventorius gerai išvėdinami ir išdžiovinami.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top