Įrankiai būtini sodo darbams

Darbo įrankiai sode turi būti patogūs ir lengvi.

Kauptukų, grėblių, vielinės šluotos kotas turi būti tokio ilgio, kad būtų galima dirbti nesusilenkus.

Sodo žirklės reikalingos ne tik sode, bet ir darže, taip pat gėlyne. Kerpamoji žirklių dalis turi būti gero plieno, kad ilgai neatšiptų. Nors dviašmenės žirklės yra brangesnės, jas įsigyti labiau verta.

genejimo irankiai

Vaismedžiams ar krūmams genėti pirkite 20 cm ilgio sodo žirkles, rožėms, daugiametėms gėlėms ir kitokiems žoliniams augalams pakaks 17-18 cm ilgio. Žirklėse yra specialus varžtelis su fiksatoriumi, kuriuo reguliuojamas žirklių ašmenų suglaudimas.

Be įprastų sodo žirklių, yra specialių, skirtų vyšnioms, braškėms, vynuogėms bei gėlių žiedams skinti. Nukirpus uogą ar gėlę, žirklės jų nepaleidžia, todėl su jomis patogu dirbti viena ranka.

Sodo peilių – yra įvairiausių formų. Svarbiausia, kad peilio ašmenys būtų specialaus ilgai neatšimpančio plieno, kaip ir žirklių. Įvairiems darbams derėtų įsigyti mažąjį nedaug lenktomis ašmenimis sodo peilį.

Akiavimui reikėtų įsigyti specialų akiavimo peilį. Patogiausi yra tie, kurių žievės atkeliamoji mentelė yra geležtės nugarėlėje. Akiuodami peiliu, kurio mentelė yra kitame kriaunų gale negu geležtė, kiekvieną kartą, padarę T formos pjūvį, peilį turėsite apsukti, kai reikės pakelti žievės kampučius.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: