Palmės

Palmės paplitusios viso Žemės rutulio tropinėse ir subtropinėse zonose. Jos auga įvairiose vietose – nuo jūros pakrančių iki aukštų kalnų slėnių, nuo pelkių ir pelkėtų miškų iki samanų ir karštų dykumų oazių. Tai viena iš didžiausių žiedinių augalų šeimų (iš viso yra apie 2700 rūšių).

Palmės labai originalios išvaizdos. Jos turi tiesų nešakotą stiebą su didele plunksninių ar vėduoklinių lapų karūna viršūnėje. Kambariuose auginamos nelepios, dekoratyvinės rūšys.

Kanarinės šiurkštuolės (Trachycarpus exceha)

Auga Japonijoje ir Kinijoje. Užauga iki 10 m aukščio. Kamienai padengti rusvais plaušais. Lapai žali, blizgantys, vėduokliniai. Lapkočiai su švelniais danteliais. Tai pačios atspariausios šalčiui palmės. Gerai auga šviesiuose, šiltuose ir vėsiuose kambariuose (vasarą 18-20°C, žiemą 10 15°C temperatūroje).

Nykštukinės palmės (Chamaerops humilis)

Auga Viduržemio jūros pakrantėse ir Afrikoje. Tai 4 m aukščio krūmai. Kamienai padengti rusvais plaušais. Lapai vėduokliniai, kieti, apvalūs, giliai suskaldyti. Viršutinė lapo pusė pilkai žalia, apatinė – pilkšva. Lapkotis išgaubtas iš abiejų pusių, kraštuose yra mažų dygliukų, palinkusių į lapo pusę. Ant kiekvieno stiebo išauga po kelis žiedynus – mažų, baltai geltonų žiedelių kekės.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Taip pat skaitykite: