Rapipalmė

 Rapipalmė (Rhapis)

Mažaūgė palmė Rhapis humilis yra apie metro aukščio ir labiau tinka laikyti kambariuose, o Rhapis excelsa, kuri dideliame puode užauga net iki 2 m aukščio, dažniau auginama žiemos soduose. Ir vienos, ir kitos ilgi, liekni, rudais plaukais apaugę lapkočiai laiko iškėlę aukštyn apie 15 – 30 cm pločio lapų vėduokles. Rhapis humilis lapai yra siauresni, grakštesni ir vešlesni nei Rhapis excelsa. Rhapis yra vienintelė palmių gentis, tinkanti bonsų darybai. JAV rapipalmė tokia mėgiama, kad daugelis sodininkystės ūkių augina vien, kaip amerikiečiai ją vadina, “Lady Palm”

Šeima: Arecaceae, palminiai.

Tėvynė: Kinija, Japonija.

Geriausiai auga: Šviesioje, pusiau pavėsingoje, vasarą šiltoje, žiemą vėsioje (5 -10° C) patalpoje. Nuo gegužės vidurio gali vasaroti pusiau pavėsingoje vietoje lauke. Puikiai jaučiasi laiptinėse, jei tik ten nėra skersvėjo.

Laistymas, tręšimas: Pavasari ir vasarą lieti gausiai, žiemą — nedaug. Gegužės — nigpjūčio mėnesiais po truputį tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Kuo dažniau purkšti lapus. Jei šaknys nebetelpa gėliapuodyje, persodinti į T arba molingą sodo žemę su smėliu.

Dauginimas: Sėklomis arba ataugomis, kurios atskiriamos nuo motininio augalo ir pasodinamos.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas ir per šiltas, lapai ima niduoti ir džiūti. Užpuolus voratinklinėms erkėms, jie pagelsta.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top