Finikas

Finikas (Phoenix)

Iš 13 žinomų Phoenix rūšių kambaryje auginamos trys: datulinis finikas (Phoenix dactylifera), kanarinis finikas (Phoenix canariensis) ir Robelenio finikas (Phoenix roebelenii). Pirmosios dvi auga palyginti greitai, todėl joms reikia itin didelių gėliapuodžių. Tai puiki ir prašmatni terasų bei vėsių žiemos sodų puošmena, Robelenio finikas, priešingai, ir būdamas senesnis, vos užauga 1,5 ar 2 m, be to, reikalauja daug šilumos, tad jam labiausiai patinka gėlių langai ir šilti žiemos sodai. Beje, jauni šių augalų lapai atrodo lyg apibarstyti miltais, o išsiskleidę turi baltas gyslas.

Šeima: Arecaceae, palminiai.

Tėvynė: Laosas,

Geriausiai auga: Labai šviesioje, tačiau ne saulėtoje, visus metus šiltoje (ne vėsesnėje kaip 15°C) patalpoje. Mėgsta labai drėgną orą.

Laistymas, tręšimas: Žemė turi būti nuolat drėgna, tačiau ne permirkusi. Balandžio — rugpjūčio mėnesiais po truputi patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažniau apipurkšti (jei patalpa šildoma — kasdien). Jei reikia, persodinti į T žemę su putplasčio dribsniais.

Dauginimas: Iš sėklų (šildomoje dauginimo lysvėje).

Kenkėjai, ligos: Jei vanduo per kietas, apserga chloroze. Jei oras per sausas, apninka voratinklinės erkės. Jei žemė per šalta arba per kietas vanduo, gali sutrikti augimas ir paruduoti lapai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top