Neoregelija

Neoregelija (Neoregelia)

Neoregelijos auga drėgnuose Rytų Brazilijos atogrąžų miškuose, dažniausiai kaip epifitai. Skrotelių lapai sudaro didelius piltuvėlius, iš kurių ilgainiui išauga trumpakočiai žiedai, panašūs į Nidularium žiedus. Bet labiausiai krenta į akis spalvingi pažiedlapiai, kurie ilgus mėnesius nepraranda ryškių spalvų.
 Labiausiai paplitusios rūšys: Neoregeiia carolinae raudonais pažiedlapiais (jos veislei ‘Tricolor’ (‘Trispalvė’) būdingi gelsvai balti dryžuoti lapai) ir Neoregeiia concentrica violetiniais pažiedlapiais. Visos jos tinka papuošti drėgną ir šiltą gėlių langą arba erdvias vitrinas. Galima auginti ir ant šakų kaip epifitus.

Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Brazilija.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, žiemą saulėtoje, visus metus šiltoje (žiemą ne vėsesnėje kaip 18°C) patalpoje.

Laistymas, tręšimas: Lieti vien minkštu vandeniu, pilti daugiausia į skrotelės piltuvėli. Vasarą jis visada turi būti pilnas vandens, žiemą — šiek tiek pripildytas. Augimo meui kas 14 dienų į laistymo vandenį pridėti šiek tiek trąšų. Kas 14 dienų vandenį iš skrotelės piltuvėlio išpilti ir pakeisti nauju.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti, dar geriau nuolat drėkinti kambario orą.

Dauginimas: Sėklomis arba naujomis skrotelėmis — ataugomis, kai jos užauga iki pusės motininio augalo dydžio. Skrotelės atskiriamos ir pasodinamos į durpių bei putplasčio dribsnių mišinį.

Kenkėjai, ligas: Jei oras per sausas, džiūsta lapų galai.

Patarimas: Neišvaizdūs žiedai tarp ryškių pažiedlapių žydi trumpai, tačiau patys pažiedlapiai išsilaiko mėnesių mėnesius. Kai jie sunyksta, motininis augalas miršta.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top