Ananasas

Ananasas (Ananas)

Galima nusipirkti Ananas comosus var. variegatus žaliai, gelsvai ir baltai juostuotais lapais, Ananas comosus var. aureovariegatus rausvai margintais lapais ir Ananas brac.teatus, kurio ryškiai raudoni viršūniniai lapai susitelkę
į skroteles, dengiančias vaisius. Visos šios veislės turi bromeliniams būdingas skroteles, susidedančias iš kone metro ilgio dantyto lapų, todėl jiems reikia nemažai vietos (apie 2 kv.m). Tik nykštukinio ananaso (Ananas nanus) skrotelės apie 20 cm skersmens. Kai kurios Ananas bracteatus veislės taip pat nykštukinės, esama jų ir su lygiais lapų kraštais.

Svarbu: peržydėjusios ir vaisius užauginusios ananaso skrotelės nunyksta.

Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Vidurio ir Pietų Amerikos atogrąžos.

Geriausiai auga: Šviesioje, saulėtoje, šiltoje (daugiau kaip 20°C), žiemą ne vėsesnėje kaip 18° C patalpoje.

Laistymas, tręšimas: Vasarą lieti gausiai minkštu kambario temperatūros vandeniu, žiemą — mažiau. Nuo gegužės iki rugsėjo kas 14 dienų truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Ananasas palyginti gerai pakelia sausą orą. Kas dveji metai vasarą jį pravartu persodinti į P, TKS 1 arba gėlių žemę.

Dauginimas: Ataugomis (“vaikučiais”). Jas atskirti tik tada, kai užauga iki pusės motininio augalo dydžio. Galima tiesiog nupjauti ananaso vaisiaus skrotelę ir įšaknyti sėklų daiginimui skirtoje žemėje su smėlio priemaiša, užmovus
ant viršaus polietileninį maišelį ir pastačius į šviesią bei šiltą vietą.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Atsargiai: Lapų kraštai labai aštrūs ir smailūs — galima susižeisti!

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top