Araukarija

Araukarija (Araucaria heterophylla)

Araukarijos atradėjai — žymusis kapitonas Kukas (Cook) ir ne mažiau žymus botanikas seras Džozefas Banksis (Sir Joseph Banks). Iš 18 žinomų rūšių tik ši tinka auginti namuose. Tėvynėje araukarija užauga iki 60 m aukščio, tačiau atrodo vis vien labai grakšti.

Šeima: Araucariaceae, araukariniai.

Tėvynė: Norfolko salos.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Pastatyta kambario kampe ji užaugs kreiva! Vasarą araukarija laikoma 18 -22°C temperatūroje (jei įmanoma — pusiau paunksnėje lauke), žiemą vėsioje, bet ne per šalčiausioje (mažiausiai 5°C) patalpoje.

Laistymas, tręšimas: Lieti tik labai minkštu vandeniu: pavasarį, vasarą ir rudenį saikingai, žiemą — dar mažiau. Nuo kovo iki rugpjūčio po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti, drėkinti patalpos orą, kas 2 – 3 metai araukariją persodinti į šiek tiek rūgštų dirvožemį — žemės mišinį su trečdaliu rupaus smėlio arba į mišinį iš lapinės žemės, samanų ir smėlio.

Dauginimas: Gruodžio ir sausio mėnesį viršūnių auginiais (pjauti vidurinius ūglius). Įsišaknija sunkiai, tik apdoroti specialiais hormonais ir labai šiltoje žemėje.

Kenkėjai, ligos: Per šiltoje ir sausoje vietoje araukarijos šakos nulinksta, ima byrėti spygliai. Kenkia drėgmės perteklius dirvoje žiemą arba stoka augimo metu. Kadangi apatinėje augalo dalyje nebeišauga nauji ūgliai, stiebas palengva pasidaro nuogas.

Patarimas: Šią puikią kambarinę eglutę geriausia tręšti rododendrams skirtomis trąšomis.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top