Nidularijus

Nidularijus (Nidularium)

Visos 25 Nidularium rūšys yra epifitai ir auga Brazilijoje. Tik nedaugelis auginamos kaip kambariniai augalai. Viena iš jų — Nidularium fulgens. Kaip ir Neoregelia, šis bromelinių šeimos augalas turi piltuvėlio pavidalo pa žiedlapių skrotelę, iš kurios kaip iš lizdo ilgainiui išauga žiedas. Iš čia ir kilo šio augalo pavadinimas (lotyniškai nidus = lizdas). Abi gentys gana panašios. Dar ilgai prieš žydėjimą jos sukrauna ryškiai raudonus pažiedlapius. Ypač į neoregeliją panaši Nidularium innocentii. Nidularium billbergoides
pažiedlapiai geltoni, o žiedynai išsikiša iš skrotelės net apie 20 cm. Lapai žali, blizgantys, gali būti ir dryžuoti arba dėmėti.

Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Brazilija.

Geriausiai auga: Visus metus šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje, ne vėsesnėje kaip 18°C patalpoje, be to, labai drėgname ore.

Laistymas, tręšimas: Lieti minkštu kambario temperatūros vandeniu, Skrotelės piltuvėlis visą laiką turi būti pilnas vandens, žemei taip pat nereikia leisti išdžiūti. Šiltoje vietoje lieti gausiau. Vasarą kas savaitę po truputį patręšti — atskiestomis trąšomis apipurkšti lapus.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat drėkinti patalpos orą, kas dveji metai persodinti į P arba TKS 1 žemę, sumaišytą su putplasčio dribsniais.

Dauginimas: Sėklomis arba ataugomis, kurias galima atskirti persodinant, jei jos pakankamai didelės. Beje, paprastai jos pražysta tik po 2 — 3 metų.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas, džiūsta lapų galai, dėl šalto dirvožemyje užsilikusio vandens pūva šaknys.

Patarimas: Per tamsioje vietoje kai kurių veislių gelsvai ir baltai dryžuoti lapai gali pažaliuoti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top