Nuostabioji monstera

Nuostabioji monstera (Monstera deliciosa)

Gražiai karpyti lapai ir įspūdingas dydis — tai savybės, dėl kurių monsteros itin mėgstamos.

monstera-lapas

Gamtoje Monstera deliciosa auga laipiodama medžių šakomis, vyniodamasi kamienu. Savo gimtuose kraštuose, šiltoje ir drėgnoje atmosferoje augalas lengvai randa prie ko prikibti ir raizgytis aukštyn. Tačiau įprastoje namų aplinkoje, augalą rankiniu būdu fiksuoti.

Gerai prižiūrimas šis laipiojantis augalas išleidžia iki 5 m ilgio ūglius ir daug orinių šaknų. Dėl to jam reikia tvirtų atramėlių, ant kurių galėtų laikytis.

Jauni lapai širdiški, vėliau — giliai iškarpyti, tamsiai žali, odiški, blizgantys. Senesni augalai kasmet žydi. Žiedai — burbuolės, apgaubtos baltais papėdlapiais, iš kurių netrukus išauga violetinis ananasu kvepiantis vaisynas. Be žalialapės rūšies yra dar kiek mažesnio ūgio veislė ‘Borsigiana’ ir baltmargė ‘ Variegata’.

Šeima: Araceae, ajeriniai.

Tėvynė: Meksika.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje, pusiau paunksnėje, mėgsta drėgną, šiltą orą ir žemę (ištisus metus 18 – 22°C).

Laistymas, tręšimas: Lieti saikingai, nuo kovo iki rugpjūčio kas 14 dienų po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Augalą reikia nors retsykiais nuplauti, kad galėtų “kvėpuoti”, dažnai apipurkšti. Prireikus atsargiai persodinti į T žemę. Oriniu šaknų negalima pažeisti nei nupjauti!

Dauginimas: Viršūnių auginiais šildomoje dauginimo lysvėje arba samanose.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas, apninka skydamariai bei voratinklinės erkės.

Atsargiai: Turi odą ir gleivinę dirginančių medžiagų. Vaisiai nevalgomi.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top