Guzmania

Guzmania (Guzmanija)

Ispanų vaistininkas Guzmanas davė vardų genčiai, vienijančiai maždaug 100 rūšių. Kai kurios iš jų buvo sodininkų patobulintos ir šiandien daug kur auginamos. Gražiausia, ką turi šis augalas — ryškių spalvų viršūniniai lapai.
Labiausiai paplitusi rūšis — Guzmania. lingulata. Jai būdinga maždaug 50 cm skersmens žalių lapų skrotelė, iš kurios vidurio iškyla ryškiai raudom žvilgantys pažiedlapiai. Patys žiedai nėra tokie įspūdingi. Guzmanijas galima
auginti gėliapuodyje arba kaip epifitus, pririšus ant šakų.

Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Vidurio ir Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Šviesioje pusiau ūksmingoje,visus metus šiltoje (daugiau kaip 20°C) patalpoje. Oras turi būti drėgnas. Labiausiai tinka gėlių langas arbara šiltnamis.

Laistymas, tręšimas: Minkštas drungnas vanduo pilamas ne tik ant dirvos, bet ir į lapų skrotelę, vasarą ji turi būti visą laiką pilna. Žiemą lieti mažiau, nuo kovo iki rugpjūčio kas 14 dienų po truputį patręšti (trąšas ištirpinti laistymo arba purškimo vandenyje).

Kiti priežiūros ypatumai: Vasarą kasdien apipurkšti minkštu kambario temperatūros vandeniu, taip pat netiesiogiai drėkinti patalpos orą. Persodinti nereikia, nes peržydėjusi nunyksta.

Dauginimas: Ataugomis (“vaikučiais’). Užaugusias bent jau pusės motininio augalo dydžio jas atsargiai atskirti ir pasodinti į orchidėjų žemę. Galima dauginti ir sėklomis.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas, puola skydamariai, voratinklinės erkės bei šaknų nematodai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top