Užuolaidos – jaukus ir savitas namų akcentas

Daugelis svajoja apie didelius langus, pripildančius kambarį šviesa ir jaukumu. Kaip bebūtų, langų dekoravimo priemonėms ne visuomet yra skiriama pakankamai dėmesio. Be reikalo – teisingai parinktos ir prie interjero priderintos užuolaidos gali būti tuo namų dekoro akcentu, kurio ilgai ieškojote. Juk užuolaidos padeda ne tik uždengti langus, bet ir papuošti gyvenamąją erdvę. Tad, jeigu mąstote, kad norite pokyčių namuose, šios langų uždangos – puikus startas.

uzuolaidos

Kodėl būtent šios langų dekoracijos?

Visų pirma, priešingai nei kitas, stambesnes dekoro priemones, užuolaidas keisti galima lengvai ir dažnai – kai kurie interjero dizaineriai netgi rekomenduoja keisti jas sezoniškai, atėjus žiemiškiems šalčiams ar už lango karaliaujant vasariškai gaivai. Užuolaidos yra praktiškos ir ilgaamžės, todėl, net jei ir nepagailėsite pinigų ypač prabangioms bei išskirtinėms, tai bus gera investicija norint namus paversti tokiais, apie kokius visuomet svajojote.

Nuo ko pradėti?

Bene esminis dalykas, kuris turės daugiausiai įtakos Jūsų pasirinkimui, yra kambario tipas. Miegamajam skirtomis užuolaidomis, veikiausiai, nenorėtumėte padabinti svetainės ar valgomojo. Kitaip tariant, skirtingoms patalpoms geriausia yra naudoti tokias užuolaidas, kurios prisiderins prie kambario ir padės išlaikyti jo atmosferą. Žinoma, galima rinktis ir vienodo tipo užuolaidas visame būste – šis sprendimas tampa vis populiaresniu, nes taip namie išlaikomas vientisumas. Tačiau neskubėkite to daryti, nes tai priklauso nuo kelių svarbių veiksnių: kaip skirtinguose kambariuose krenta šviesa, ar sutampa baldų dizainas ir t.t.

Išskirtinis dėmesys interjerui

Tam, kad įsigytos užuolaidosdžiugintų, o ne priverstų nusivilti, svarbu įvertinti tai, kaip atrodo kambarys: kokios spalvos, raštai jame dominuoja, kokia jo forma ir aukštis. Pavyzdžiui, jeigu erdvėje gausu raštų ir ornamentų, identiškai dekoruotos užuolaidos gali tiesiog nugrimzti visumoje, likti nepastebėtos ar nesukurti norimo įspūdžio. Taigi, nors langų dekoracijų pasirinkimas visiškai priklauso nuo Jūsų, tam tikrų taisyklių laikytis yra pravartu: interjeras ir kambario paskirtis diktuos, kas tiks labiau, o kas – ne. Kai kuriuos audinius ir spalvas derinti yra lengviau, todėl tai taip pat gali pakoreguoti Jūsų turimą viziją. Ekstravagantiškas, originalias užuolaidas turėti taip verta – tiesiog jas derinant reikės kiek labiau paplušėti.

Užuolaidosindividualumui pabrėžti

Jeigu manote, kad užuolaidos, kurias galima įsigyti bet kuriame salone ar parduotuvėje – ne Jums, susikurkite savo. Išsirinkite norimą medžiagą, raštą ir spalvą, kad tai geriausiai atspindėtų savitumo troškimą. Kiekviena atskira sudedamoji dalis įneš daugiau originalumo, užpildys kambario interjerą. Įvairios medžiagos pasižymi skirtingomis savybėmis: tarkime, šilkas labai gražiai krenta ir turi lengvą, natūralų spindesį, o velvetas sukuria prabangos ir rafinuotumo pojūtį. Ryškios, šviesios spalvos suteikia gyvumo ir kambarį vizualiai padaro didesniu.

Galbūt norite sukurti teatrališką įspūdį klasikinio dizaino namuose? Tuomet rinkitės ilgesnes nei įprasta užuolaidas (nerašyta taisyklė – užuolaidosturėtų vos liesti grindis arba kyboti pakilusios apie centimetrą nuo jų). Šie langų uždangalai gali būti ir asimetriški – vieną užuolaidą laikykite pusiau suskleistą, surištą specialia juosta, o kitą įprastai. Nepamirškite atsižvelgti ir į medžiagos storį – tankesnės, standesnės medžiagos užuolaidos vizualiai atrodys sunkios ir gali nederėti prie lengvo, šviesaus minimalistinio interjero.

Įvairūs raštai gali būti derinami su kitomis kambaryje esančiomis dekoro priemonėmis: lovatiesėmis, pagalvėlėmis ar net vazomis. Be to, nebūtina atsisakyti raštuotų užuolaidų, jeigu kambaryje jau yra raštų – svarbu, kad jų tekstūra turėtų bent šiek tiek panašumų. Visuomet populiarūs gėlių ir kitų augalų raštai, kurie gali būti vietomis permatomi, o kitur išlikti tamsūs. Užuolaidosbus puiki namų dekoro priemonė, jeigu gerai apgalvosite ne tik jų dizainą, bet ir žinosite pagrindinius derinimo interjere principus. Būkite drąsūs, eksperimentuokite, nevenkite ryškesnių spalvų ir išskirtinių raštų derinių. To pakaks, kad Jūsų namai atrodytų kur kas jaukesni ir originalesni.

Dalinkitės!

Scroll to Top