Jaukus balkonas – atgaiva širdžiai

Balkonas, ypač daugiabučiuose namuose, dažnai virsta siauru ar platesniu sandėliuku įvairiausiems retai naudojamiems ar “gal dar prireiks” rakandams susidėti. Kai kuriuose, laikas nuo laiko, pasipuošia tapybiškai vėjyje besiplaikstančiais skalbiniais, kabančiais ant, nuo vienos balkono sienos iki kitos nutįsusių virvių. Tai tik keletas praktiškų balkono paskirčių, kurioms ši namų erdvė yra pritaikoma – kartais trūkstant vietos bute ar pinigų skalbinių džiovyklei.

Pasitelkus fantaziją ir pastačius kokį tai baldelį balkone: minkštą suoliuką, spintelę ar staliuką, jei tam yra pakankamai vietos, balkonas gali virsti jaukia poilsio vieta, – kur sėdint, galima būtų pasidžiaugti pavasariniais žiedais, vasaros šiluma ar rudens gėrybėmis.

O jei kartelę, nuo praktiško sandėliuko ir jaukaus kampelio, kilstelėsime iki estetiškos erdvės namų aplinkoje, tuomet skoningai apželdintas balkonas gali tapti dekoratyviu buto, namo ar sodybos elementu. Kaip papuošti balkoną?

geles balkone
Pirmiausia, gėlių asortimentas ir gausumas pasirenkamas pagal lango ar balkono padėtį pasaulio šalių atžvilgiu.

Jeigu balkonas rytų, šiaurės rytų ar šiaurės pusėje, neverta jame sodinti daug augalų, nes jie skurs.

Pietų, pietvakarių, pietryčių ir vakarų pusėje galima auginti vijoklinius augalus. Jiems iš vielos ar kartelių padaromos atramos, kuriomis augalai galėtų augti ir kerotis.

Pietinėje pusėje sužėlę augalai, pridengs kambarį nuo saulės. Pietiniuose balkonuose augalai sodinami į didesnius vazonus ir laistomi kasdien. Balkone bei terasoje į vazonus sodinamos gebenės, vynuogės, raganės, stambiažiedės petunijos bei sausmedžiai.

Ypač gražu, kai iš pakabintų pintinėlių svyra žydinčios nasturtos, surfinijos, pelargonijos.

Pusiau pavėsingoje pusėje tinka auginti raudonąsias lobelijas, meksikinius žydrūnus.

Pavėsingoje pusėje gerai augs raudonai baltos ir raudonos fuksijos.

Vazonuose ar loveliuose pasodintų augalų šaknims yra nedaug vietos, žemė greitai išdžiūsta, ima trūkti maisto medžiagų. Todėl augalus reikia rūpestingai prižiūrėti.

Balkonų augalus laistykite aplinkos temperatūros vandeniu – retai, bet gausiai. Kenkėjus naikinkite tuojau pat, vos tik pastebėję.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top