Kaip paversti savo virtuvę labiau ekologiška?

Ekologiškos idėjos sparčiai populiarėja, todėl jas pritaikome ne tik savo gyvenimo būdui, bet ir namams. Virtuvėje visuomet vartojama daugiausiai, todėl pradėjus kurti gamtai draugiškus namus, reikėtų pradėti būtent nuo šios erdvės ─ kokius pokyčius patartina įgyvendinti pirmiausiai?

ekologiska virtuve

Rūšiuokite šiukšles. Tai bene svarbiausias dalykas, nuo kurio reikėtų pradėti kurti „žalesnę“ virtuvę. Galite naudoti tam skirtus rūšiavimo maišus, dėžes ar tiesiog dėti šiukšles į skirtingus maišelius ─ taip net ir be didelių investicijų prisidėsite prie gamtos išsaugojimo.

Auginkite savo prieskonius. Mėgstate gaminti ir nevengiate patiekalų pagardinti prieskoniais ar žolelėmis? Tuomet auginkite juos patys! Net ir neturėdami sodo, daržoves ar prieskoninius augalus galite auginti virtuvėje ant palangės ─ tai taps ir įdomia veikla, ir žavingu šios patalpos interjero akcentu.

Rinkitės mažiau energijos naudojančius įrenginius. Aukštesnės efektyvumo klasės įrenginiai eikvoja kur kas mažiau energijos, todėl ne tik padeda puoselėti ekologiškas vertybes, bet ir sumažina Jūsų sąskaitas už elektrą. Atkreipkite dėmesį, jog energiją taupyti gali ne tik maisto gamybai skirti prietaisai, bet ir pavyzdžiui, televizorius, kuris taip pat dažnai atranda savo vietą virtuvėje.

Pirmenybę teikite daugiafunkciniams prietaisams. Tokie įrenginiai leis neapsikrauti virtuvės įranga ir tuo pačiu padės sumažinti vartotojiškumą ─ gyvenantiems ekologiškai, tai ne mažiau svarbi vertybė. Tarp funkcionalių įrenginių minimos skalbimo mašinos su džiovinimo funkcija, trintuvai ar mikrobangų funkciją turinčios orkaitės. Paskutinysis įrenginys gali pasiūlyti ir galimybę gaminti garuose ar pasinaudoti griliu ─ jei norite geriau pažinti orkaičių funkcijas, spauskite čia.

Dažniau pasitelkite natūralias valymo priemones. Jei jau nusprendėte gyventi „žaliau“, vertėtų ne tik pasirūpinti šią sąvoką atitinkančia virtuvės įranga, bet ir pakeisti savo įpročius. Pradėkite nuo valiklių: jei anksčiau pirkote neva efektyvesnes chemines priemones, verčiau paieškokite jiems alternatyvų savo virtuvės spintelėse. Actas, soda ir kiti panašūs produktai leis mėgautis švaria ir tvarkinga aplinka be jokių kenksmingų medžiagų.

Naudokite indaplovę tik tuomet, kai ji pilna. Nors daugelis vis dar abejoja šio įrenginio efektyvumu, ne vienas tyrimas įrodė, kad plaunant indus šiuo būdu, išleidžiama kur kas mažiau vandens. Visgi, tokia sąlyga galioja tik tuomet, jei įjungiate pilnai pripildytą indaplovę. Tiesa, kai kurie įrenginiai turi ir pusės įkrovos programą ─ įjungus ją, gerokai sumažėja ir išleidžiamo vandens kiekis.

Pakeiskite gaminimo įpročius. Svarbiausia vartoti taip, kad veltui nešvaistytumėte energijos ir kuo rečiau turėtumėte išmesti nesunaudotus produktus. Pavyzdžiui, jei turite galimybę patiekalus pasišildyti, galite gaminti maistą rečiau, tačiau didesniais kiekiais ─ tuomet jo užteks ilgesniam laikotarpiui. Daugelis nusprendžia pakoreguoti ir savo meniu, dažniau į jį įtraukdami sveikesnius produktus, tačiau jei dar nesate tam pasiruošę, užteks ir to, jog gaminsite sumaniau.

Būkite arčiau gamtos. Jei pasirinksite atitinkamą apdailą ir baldus, Jūsų interjeras taip pat gali atspindėti ekologiškas vertybes. Rinkitės medienos atspalvius, įtraukite šiek tiek žalumos ir svarbiausia, neapsikraukite nereikalingais daiktais. Daugiau stilingų idėjų rasite pigu.lt internetinėje parduotuvėje: https://pigu.lt/lt/baldai-baldai-internetu-ir-interjeras.

Dalinkitės!

Scroll to Top