Priežastys, kodėl stacionarūs kompiuteriai niekuomet neišnyks

Nors modernėjant technologijoms stacionarūs kompiuteriai vis dažniau yra pamirštami, tai dar nereiškia, jog jie neturi ką pasiūlyti. Šie įrenginiai yra ne mažiau efektyvūs ir naudingi nei šiuo metu itin išpopuliarėję nešiojami kompiuteriai – jei nesate dėl to tikri, turėtumėte dar kartą prisiminti stalinių prietaisų privalumus.

Daugiau galios. Stacionarių kompiuterių procesoriai yra galingesni nei atitinkamų nešiojamų kompiuterių. Pagrindinė to priežastis ta, jog jie gauna pastovią elektros energiją, kai tuo tarpu nešiojamų prietaisų procesoriai turi ne tik atlikti pagrindines funkcijas, bet ir užtikrinti pakankamai ilgą baterijos tarnavimo trukmę. Tai svari priežastis, kodėl tiems, kuriems nuolat tenka dirbti intensyviai ir vienu metu atlikti kelias skirtingas priežastis, kur kas labiau tinka ir patinka staliniai kompiuteriai.  

Didesnis ekranas. Tyrimais įrodyta, jog didesnis kompiuterio ekranas padidina mūsų efektyvumą – šiuo atveju galima naudoti tiek didesnių išmatavimų ekraną, tiek kelis skirtingus monitorius. Taip, nešiojami kompiuteriai taip pat gali pasiūlyti pakankamai didelius matmenis, tačiau tiesa ta, jog jie niekuomet neprilygs stalinių kompiuterių monitoriams. Tokie tikslai jiems net nekeliami, kadangi itin didelis ekranas tampa nebepatogus kelionėms ir, paprastai tariant, iš nešiojamo kompiuteris staiga tampa staliniu.

Nedidelė kaina. Arba bent jau mažesnė nei nešiojamųjų kompiuterių – jei palyginsite panašius parametrus turinčius modelius, nebus sunku tuo įsitikinti. Taip yra dėl to, jog, siekiant užtikrinti efektyvumą ir nedidelį svorį, nešiojamų kompiuterių komponentai turi būti ne tik pakankamai galingi, bet ir kur kas mažesni – tokie inžineriniai sprendimai reikalauja kur kas daugiau laiko ir pastangų. Visgi, šiuo klausimu galima rasti išimčių: stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai internetu Pigu.lt el. parduotuvėje parduodami gera kaina.

Daugiau laisvės ir galimybių. Turėdami stalinį kompiuterį, Jūs kur kas paprasčiau galite keisti jo parametrus ir taip suteikti jam dar daugiau efektyvumo ar funkcionalumo – jungčių skaičius tikrai leidžia tai padaryti. Žinoma, papildomos kompiuterių prekės gali būti prijungiamos ir prie nešiojamų kompiuterių, tačiau vėlgi, tuomet su šiuo įrenginiu keisti savo dislokacijos vietą yra kur kas sudėtingiau. 

Saugumas ir ilgaamžiškumas. Tai, jog stacionarūs kompiuteriai nėra nešiojami, dažniausiai laikoma trūkumu, tačiau iš tiesų tokia savybė turi ir savų privalumų. Visų pirma, kur kas mažesnė tikimybė, jog šis įrenginys bus pavogtas ar paliktas traukinyje – net ir namuose jis turėtų visiškai nesudominti ilgapirščių. Taip pat gerokai prailgėja ir jo tarnavimo trukmė, kadangi nerizikuojate šio prietaiso išmesti, įbrėžti ar kitaip sugadinti. Patogesni žaidimai. Vieną ryškiausių privalumų palikome pabaigai – kiekvienas žaidėjas galėtų patvirtinti, jog naudojantis stacionariu kompiuteriu, užsiimti tokia veikla kur kas patogiau. Tam įtakos turi visi aukščiau išvardinti aspektai, pradedant didesniu našumu ir baigiant didesniu monitoriumi. Žinoma, tai nereiškia, jog nešiojami kompiuteriai nėra tinkami žaidimams, tačiau jei turėsite ribotą biudžetą, stacionarus prietaisas turėtų būti kur kas pranašesnis.

Dalinkitės!

Scroll to Top