7 patarimai, kaip išsaugoti šaldytuvo efektyvumą

Nors šaldytuvai nuolat rūpinasi mūsų maisto atsargomis, vertėtų pripažinti, jog mes patys jais pernelyg nesirūpiname. Siekiant užtikrinti efektyvų jo veikimą, reikėtų vadovautis keliais paprastais patarimais ─ jie padės sumažinti elektros sąskaitas ir leis išvengti netikėtų remonto išlaidų.

saldytuvas

  1. Statykite jį atokiau. Jei turite pakankamai daug erdvės, pasirūpinkite, jog kita virtuvės buitinė technika būtų montuojama kaip įmanoma toliau nuo šaldytuvo. Nuo orkaitės, viryklės ar indaplovės sklindanti šiluma privers šaldytuvą dirbti sunkiau, kad būtų galima išlaikyti optimalią ir pakankamai vėsią temperatūrą. Galite neabejoti, jog tai tikrai neigiamai atsilieps ir Jūsų sąskaitoms, ir šaldytuvo tarnavimo trukmei.
  2. Rečiau atidarinėkite dureles. Šį patarimą kiekvienas iš mūsų girdėjo daugybę kartų, tačiau ar bent kartą jį prisiminėte ir pritaikėte kasdienybėje? Jei siekiate efektyvaus šaldytuvo veikimo ─ vertėtų. Atidarius dureles išeina šaltas oras, todėl šaldytuvui iš naujo tenka jį atšaldyti. Kuo dažniau jas atidarinėsite, tuo labiau „apkrausite“ šį įrenginį ─ būtų naivu nesitikėti neigiamų pasekmių.
  3. Nuolat valykite šaldytuvo durelių gumas. Šios detalės yra atsakingos už sandarumą, todėl laikui bėgant susikaupusius nešvarumus turėtumėte nuplauti šiltu vandeniu ir švelniu muilu. Jei norite įsitikinti šaldytuvo patikimumu, galite atlikti paprastą testą: tiesiog įdėkite banknotą tarp durelių, vieną pusę palikdami išorėje, o kitą ─ viduje. Jei uždarius duris jis laikysis, viskas gerai, tačiau jei iškris, vertėtų pagalvoti apie tarpiklių keitimą.
  4. Nedėkite į jį karštų patiekalų. Jei ką tik pavalgėte ir dar liko šilto maisto, neskubėkite jo dėti į šį įrenginį ─ karštesnis oras padidins jo temperatūrą, todėl kurį laiką kompresoriui teks dirbti kur kas sunkiau. Tad verčiau šiek tiek palaukti, kol produktai atvės ─ per tą laiką jie tikrai nespės sugesti. Tačiau net ir jiems atvėsus, vertėtų pasirūpinti uždara talpa, kadangi iš produktų išsiskirianti drėgmė skatins šaldytuvą sausinti orą ─ tikėtina, jog tai turės įtakos ir maisto skoniui.
  5. Prižiūrėkite kondensatoriaus rites. Ši, ne visada pastebima detalė, yra atsakinga už sklandų kompresoriaus, o tuo pačiu ir šaldytuvo darbą, tačiau jei prie ritės susikaupia daugybė nešvarumų, visa sistema gali perkaisti. Siekiant to išvengti, rekomenduojama bent kartą per mėnesį ją išvalyti: informaciją, kurioje vietoje ši detalė yra, rasite savo šaldytuvo instrukcijoje.
  6. Venkite pernelyg žemos temperatūros. Optimaliausia produktus laikyti 1-4 laipsnių temperatūroje: tuomet jie nesuges ir tikrai neapledės. Šiuos rodiklius dar labiau sumažindami, rizikuojate sklandžiu šaldytuvo darbu ─ norint palaikyti dar žemesnę temperatūrą, kompresoriui teks dirbti ilgiau, todėl greitesnis bus ir jo nusidėvėjimas.
  7. Atnaujinkite senus prietaisus. Jei Jūsų šaldytuvas „ne pirmos jaunystės“ ir žemos energijos efektyvumo klasės, net ir kruopščiai vadovaudamiesi šiais patarimais, įspūdingų rezultatų nepasieksite. Šie įrenginiai šiais laikais tikrai nereikalauja didelių investicijų, o jei Jus domina kokybiškas, tačiau pigesnis šaldytuvas, akcija ─ puiki proga įsigyti jį itin palankia kaina. Daugybę sutaupyti leidžiančių pasiūlymų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atkreipę dėmesį į šiuos patarimus, išsaugosite šaldytuvo efektyvumą ir džiaugsitės kokybiškai veikiančiu įrenginiu. Kitaip tariant, tereikia paskirti jo priežiūrai daugiau laiko ir jis Jums atsidėkos!

Dalinkitės!

Scroll to Top