Kaip pasirinkti kokybiškas sėklas internetu?

Artėjant pavasariui, pradedame galvoti apie tai, kokiais sodiniais šiais metais papuošime savo kiemą ir kokias gėrybes užsiauginsime darže. Tam, kad visas šias vizijas galėtume paversti realybe, bus reikalingos kokybiškos sėklos – dabar jas patogiai galima įsigyti ir internetu. Jei nuspręsite tai padaryti, tinkamiausius produktus atrasite pasinaudoję žemiau pateiktais patarimais.

augalai iš sėklų

Atkreipkite dėmesį į pakuotę

Nors gali pasirodyti, kad sėklų įpakavimas nėra reikšmingas, iš tiesų nuo jo priklauso sėklų kaina, o kartais – net ir jų kokybė. Dažniausiai dėmesį atkreipia popierinės pakuotės, kadangi tokioms sėkloms prireikia mažesnių išlaidų. Visgi, reikėtų turėti omenyje, kad toks įpakavimas neapsaugo nuo išorės veiksnių, tad yra tikimybė, kad sėklos nebus tokios daigios, kaip kad galėtumėte tikėtis. Tiesa, jei rinksitės mūsų kraštui būdingus, mažiau lepius produktus, šis aspektas nebus toks svarbus.

Tačiau niekuomet nesuklysite pirmenybę teikdami hermetiškoms pakuotėms. Nors iš išorės jos labai primena popierines, pagrindinis skirtumas tas, kad sėklos yra subertos į atskirą maišelį, kuris jas apsaugo tiek nuo drėgmės, tiek nuo kitų išorės veiksnių. Dėl to galima tikėtis didesnio daigumo. Apsiperkant internetu, reikėtų panagrinėti sėklų pakuočių nuotraukas: iš užrašų ar piešinių suprasite, kurios iš jų yra hermetiškos.

Susipažinkite su skirtingais tipais

Norėdami įsitikinti šių sėklų kokybe, turėtumėte panagrinėti jų sudėtį – pagal ją galima išskirti kelis skirtingus tipus. Vienos iš jų yra beicuotos sėklos, kartais dar vadinamos dražuotomis. Šie sodiniai yra padengti organinėmis ir mineralinėmis trąšomis, todėl jų daigumas yra įspūdingas, o kaina – viena aukščiausių rinkoje, todėl tokios sėklos laikomos profesionaliomis. Tiesa, jos nebus geriausias pasirinkimas tiems, kurie vertina ekologiškumą. Tuomet ekologiškos sėklos bus kur kas tikslingesnis sprendimas – šio tipo sudėtyje nerasite jokių papildomų priedų, tačiau dėl to nenukrenta nei jų daigumo rodikliai, nei kaina.

Įvertinkite kiekį

Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, kad sėklų vertė priklauso ir nuo produkto kiekio, tad turėtumėte pagalvoti, kiek tokių sodinių Jums reikės. Tiesa, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurie gamintojai kiekius skaičiuoja gramais, o kiti – vienetais. Šis aspektas bus aktualus tuo atveju, jeigu lyginsite skirtingų sėklų kainas. Visgi, apsipirkinėjant internetu, dėl šio niuanso neturėtų kilti nesklandumų – tereikia atidžiai išnagrinėti visą pateikiamą informaciją.

Pagalvokite, kokio rezultato tikitės

Šis kriterijus nebus aktualus tuo atveju, jeigu rinksitės klasikines daržovių ar, pavyzdžiui, vaisių sėklas – šiais atvejais jų suteikiamas rezultatas bus akivaizdus. Tačiau kiek kitokia situacija bus tuomet, jei svajosite apie vešlią pievutę – jų mišiniai gali būti pritaikyti dekoratyvinėms vejoms ar aktyvaus poilsio zonoms. Taip pat galima rinktis universalius variantus. Reiklesni būsime ir gėlėms – šiuo atveju reikės pagalvoti apie bendrą kompoziciją, kuri priklausys nuo Jūsų kuriamos vizijos. El. parduotuvėje Pigu.lt gėlių sėklos nustebins plačiu asortimentu – čia tikrai surasite sau tinkamus variantus.

Laikykitės naudojimo instrukcijų

Kokybiškų sėklų pasirinkimas yra tik dalis sėkmės – rezultatai priklausys ir nuo to, ar laiku jas pasodinsite ir kiek dėmesio paskirsite savo sodinių priežiūrai. Kiekvienas produktas yra labai individualus ir reikalauja skirtingų sąlygų, tad turėtumėte atlikti „namų darbus“ ir pasidomėti Jus dominančių sodinių poreikiais. Kartais labai egzotiškos produkcijos neišgelbsti net ir pati kokybiškiausia pakuotė. Dažnai gamintojai pakankamai plačiai aprašo sodinimo ir priežiūros rekomendacijas, tad Jums beliks su jomis susipažinti. Įvairių tipų sėklas rasite spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/seklos.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, turėtumėte pakankamai lengvai išsirinkti kokybiškas sėklas. Internetu tai padaryti galima dar paprasčiau – čia kur kas efektyviau surasite geriausios kainos pasiūlymus. 

Dalinkitės!

Scroll to Top