Tulpių sodinimas

tulpiu sodinimasNuo rugsėjo vidurio iki spalio pradžios – tinkamiausias laikas sodinti tulpių svogūnėlius. Dirva jau būna atvėsusi nuo vasaros karščių ir pasiruošusi rūpintis naujais savo augintiniais.
Sodinant tulpes dirvos temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip 10 °C, tuomet tulpės geriau šaknijasi. Minimali – temperatūra – 3-5 °C.
Prieš sodinant tulpių svogūnėlius sausą dirvą reikia gausiai palieti. Drėgnoje dirvoje svogūnėliai pradeda šaknytis jau po 10-15 dienų, o sausoje – tik po mėnesio.
Į tą pačią dirvą tulpes sodinkite ne anksčiau kaip po 4 metų.
Nesodinkite tulpių paunksnėje, nes medžiams sulapojus, neprasiskverbia saulė, susikaupia drėgmė ir susidaro palankios sąlygos ligoms vystytis.
Prieš sodinimą tulpių svogūnėlius pravartu beicuoti. Beicavimas apsaugo nuo pirminės infekcijos, esančios dirvoje.
Darbo įrankiai ir inventorius turi būti švarūs. Juos galite dezinfekuoti 5 proc. vario sulfatu arba kalio permanganato tirpalu.
Pasirūpinkite, kad dirvoje būtų pakankamas kalio ir magnio kiekis. Tai sąlygoja mažesnį kekerinio puvinio plitimą ir sodinti tulpesgerina svogūnėlių kokybę.
Dirvai gerinti, iškasus tulpes, rekomenduojama sėti augalus, išskiriančius fitoncidines medžiagas – medetkas, serenčius, nasturtas, garstyčias, ir rudenį juos apkasti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top