Piktžolių naikinimas

Herbicidai – cheminės medžiagos, kurios padeda naikinti piktžoles. Šiuo metu jų pasirinkimas labai platus, tačiau žinovai juos pataria vartoti tik išimtiniais atvejais, kai sklype piktžolių yra yp.ač daug. Visgi piktžoles geriau pabandyti išnaikinti mažiau kenksmingais būdais.

Mulčiavimas

Jei norite išnaikinti piktžoles braškynuose ar daržuose, žemę apie kiekvieną daigą ir krūmelį uždenkite juoda polietileno plėvele arba užberkite durpių ar medžio pjuvenų sluoksniu. Mulčiavimo medžiagos neleidžia sudygti piktžolėms ir tuo pat metu dirvoje išlaiko drėgmę. Dirvą, kurioje gausu kiaulpienių, uždenkite juoda polietileno plėvele ir joje šiais metais nesekite ir nesodinkite jokių augalų.

Ravėjimas

Piktžolių ravėjimas- seniausias ir veiksmingiausias jų naikinimo būdas. Ypač svarbu piktžoles išravėti pirmąjį kartą perkasant dirvožemį. Norėdami išnaikinti piktžoles, turite kruopščiai surinkti jų antžeminę dalj ir šaknis – jas
sudeginti arba sukrauti į komposto krūvas. Taip patariama naikinti dažniausias daržo piktžoles: paprastąsias garšvas, kiaulpienes ir paprastuosius varpučius.

Piktžolių išsekinimas

Piktžoles galima išnaikinti, jas išsekinant ir nuolat nušienaujant. Ypač veiksminga šienaujant naikinti balandas, dilgėles ir takažoles.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top