Mėnulio kalendorius: kada sėti ir sodinti

Mėnulis veikia visą gyvąją gamtą. Būdamas tam tikrame zodiako ženkle, jis padidina tam tikros augalo dalies jautrumą. Tai žinant, galima pasirinkti pačią tinkamiausią dieną augalams sėti ir sodinti.

menulio kalendorius sejai

Ketinant sodinti lapines daržoves – svogūnus arba salotas, reikia palaukti mėnulio jaunaties arba priešpilnio fazės, kai syvai veržiasi į paviršių. Negana to, reikia pasirinkti tokį metą, kai mėnulis veikia būtent lapus, t.y. kai jis būna Vėžio, Skorpiono arba Žuvų ženkle.

Gėlėms sodinti tinkamiausios dienos, kai pilnėjantis mėnulis būna Dvynių, Svarstyklių arba Vandenio ženkle.

Sodinti bulves ir sėti burokus, morkas geriausia dylančiam mėnuliui esant Jaučio, Mergelės arba Ožiaragio ženkle. Tuo periodu Mėnulis veikia šaknis ir vaisius.

Agurkams ir pomidorams sėti bei sodinti tinkamiausias metas pilnėjančiam mėnuliui esant Avino, Liūto arba Saulio ženkle.

Laiku pasėtos sėklos greičiau sudygsta, pasodinti sodinukai geriau prigyja. Tai lemia Mėnulio poveikis Žemei sėjos metu. Tokie augalai būna atsparesni, jų nepuola kenkėjai. Matyt, laiku pasėti jie įgauna savitą imunitetą.

Augalai paklūsta tiems patiems gamtos dėsniams, kaip ir žmonės.

Juk žmogaus atsparumas, pojūčiai ir poreikiai taip pat kinta: vieną dieną jis nesuserga net labai sužvarbęs, o kitą sunegaluoja, regis, ne iš šio, nei iš to; vieną dieną jam liūdna, kitą – linksma; vieną dieną norisi veikti, bendrauti, o kitą – lindėti namuose ir tinginiauti.

Taip yra todėl, kad kiekvienas gyvas organizmas (žmogus, gyvūnas, augalas) yra priklausomas nuo aplinkos pokyčių. Bene daugiausia įtakos turi mėnulio fazės. Todėl ir rekomenduotina vadovautis Mėnulio kalendoriumi, ypač sėjant ir sodinant.

Laiku pasėti augalai, kaip ir gerai nusiteikę žmonės, yra sveikesni ir stipresni.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top