Dulkės namuose – dulkių valymas

dulkės namuoseDulkės dažnai šeimininkei įgrysta. Jos apgula daiktus, o kai per langą plyksteli saulės spinduliai, jų pamatome net ore. Dulkės labai pavojingos žmogui, nes jos gali sukelti ligas. Su dulkėmis vėjas gali atnešti įvairių virusų bei mikroorganizmų iš labai toli.
Dažnai kvėpuojant dulkėtu oru, nusilpsta plaučiai, vystosi polinkis sirgti tuberkulioze ir kitomis ligomis. Taip pat dulkės teršia, sendina drabužius,
paveikslus, knygas ir kitus daiktus. Šluostant dulkėtą daiktą, dažnai jis tomis pačiomis dulkėmis sutepamas.
Dulkės sumažina ir šviesą. Apdulkėję langų stiklai ir elektros lemputės mažiau praleidžia šviesos, tamsiau šviečia, apdulkėjusios sienos ir lubos daro kambarį tamsesnį.
Kaip apsisaugoti nuo dulkių?
Kadangi dulkės į namus patenka iš lauko, gyvenamuosius namus galima nuo jų apsaugoti: apsodinti medžiais, gyvatvorėmis, krūmais. Pievelės taip pat sulaiko, sugeria dulkes. Dulkės iš lauko patenka vėdinant namus. Patartina vėdinti kambarius tada, kai lauke oras yra ramus ir švarus.
Labai vėjuotu metu geriau nelaikyti atidarytų langų ir durų. Daug dulkių parsineša į namus patys žmonės. Reikėtų einant į vidų nusiauti avalynę, pasikabinti prieškambaryje dulkėtus drabužius.
Kad ant daiktų nebūtų dulkių, juos reikia valyti kas dieną. Negalima dulkių valyti sparneliu, plunksnine Šluotele, nes tais įrankiais dulkės nuo daiktų nušluojamos ir paskleidžiamos ore.Vėliau tos pačios dulkės vėl nusėda ant daiktų. Tai bergždžias darbas. Dulkes reikia šluostyti minkštomis skepetomis arba medvilniniais šepečiais. Skudurėlius reikia vilgyti vandeniu. Nereikia pamiršti, kad vandeniu sudrėkintais skudurais negalima valyti poliruotų ir vaškuotų baldų. Vandeniu sudrėkinta skepeta nuvalytus baldus reikia dar pertrinti sausa, švaria skepeta. Greičiau šluostyti ir daugiau suimti dulkių pavyksta šluostant didesne ar ištiesta skepeta.
Voratinklius patogu valyti specialiu apskritu šepečiu. Tačiau galima apsieiti ir su švariu „grindų“ šepečiu, kurį prieš valant galimajipsukti minkšta sudrėkinta drobe.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: