Alergiškas žmogus namuose

alergijia namuoseJeigu jūs arba kas iš šeimos narių yra alergiškas, būtina ne tik vengti alergines reakcijas sukeliančio maisto, kvapų ar drabužių, bet ir tinkamai įrengti gyvenamąsias patalpas. Pasak gydytojų alergologų, namuose, kur gyvena alergiški žmonės, neturi būti naminių gyvūnų, kambarinių gėlių, kilimų, minkštų baldų ir daiktų, kaupiančių dulkes.
Nepatartina grindis kloti laminatu ar sintetine danga. Kol laminato lakas nenusitrynęs, kenksmingų medžiagų į aplinką jis išskiria mažiau, tačiau elektrinasi, traukia dulkes. Sintetinė danga irgi gali sukelti alergines reakcijas, ypač jos reikėtų vengti vaikų kambariuose.
Nors “nuogos” grindys negražios, tačiau ten, kur yra alergiškų asmenų, būtina įsitaisyti niekuo nepridengtas medines grindis. O jei norite kilimo,
rinkitės tokį, kurį galima išdaužyti lauke. Jei namuose yra stiprus alergenas (besišeriantys gyvūnai, netinkama grindų danga ar baldų apmušalai, cheminiai oro gaivikliai, naminiai augalai ir pan.), alergiškai jautrų žmogų gali ištikti dusulio priepuolis, paraudonuoti jo oda, pakilti temperatūra.
Tokiu atveju būtina skubi medicinos pagalba. Nedelsiant pašalinkite iš būsto alergines reakcijas sukeliančius daiktus.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top