Kviečių želmenų auginimas namuose

Kviečių želmenys – yra natūralių vitaminų šaltinis.

Šviežios, ka tik išpaustos kviečių želmenų sultyse gausu chlorofilo, enzimų, vitaminų A, B, B12, C, E, K, amino rūgščių, mineralų, daugiau nei 90 žmogui reikalingų mikroelementų. Tai pat gausu folinės rūgšties, kalcio, kalio, geležies, magnio, fosforo, natrio, cinko.

Vartojant jas, yra puikus ir lengvas būdas susitiprinti organizmo imunitetą ir sureguliuoti sveikatos sutrikimus. Tai vis labiau populiarėjantis visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, tarp sveikai gyvenančių žmonių maisto papildas kasdienai, kuris praturtina maisto racioną.
Jų galima nusipirkti daugelyje sveiko maisto parduotuvių. Bet želmenis nesunku užauginti ir namų sąlygomis. Trumpai tai ir aptarsime šiame straipsnyje.

Kviečių želmenų auginimas?

Taigi kaip jau minėjome, želmenis užauginti yra labai lengva, reikia tik keleto smulkmenėlių:

1) kviečių daigų (jų galite nusipirkti daugelyje sveiko maisto parduotuvių) ;
2) vazonėlio (net jei neturite vazonėlio, nesijaudinkite, tam galite panaudoti net ir kiaušinių dėklą);
3) dirvožemio;
4) vandens.

Indas auginimui. Indą, kuriame auginsite želmenis, galite pasirinkti patį ivairiausią, gėlių vazonėlį, kibirėlį, kiaušinių dėklą, dubenėlį. Netgi radus paprasta indelį, jį galite pagražinti paprasta dekoracija (žiūrėti paveikslėlyje). Tokius indus su želmenim galite naudoti net ir kaip namų dekoraciją, pagyvinti namų palanges ar virtuvę.

Dirvožemis. Kai jau išsirinkote indelį, kuriame auginsite, pripildykite jį dirvožemiu, jo nereikia daug, užtenka 3 – 5 cm šaknim augti.

Sėklos. Pamirkykite sėklas vandenyje per naktį. Tada tolygiai paberkite sėklas į indelį.

Vanduo. Sudrėkinkite žemę (geriausiai tiktų purkštuvas) ir uždenkite kitu padėklu ar dangčiu. Po dangčiu kviečiams būna drėgna, šilta ir tamsu. Po 2 dienų nuimkite dangtį, sudrėkinkite grūdus ir padėkite padėklą netiesioginėje saulės šviesoje. Kai kviečius išnešite į šviesą, juos reikės kasdien drėkinti. Pasistenkite žemės nepaversti šlapia koše, nei sausu dirvonu.

Štai kaip atrodo kviečių želmenys po 4 dienų.

Vartoti sultims, galite kai želmenų ilgis pasiekia 15 – 25 cm.

Tai maždaug per 6 – 12 dienų.

Sustiprinkite savo organizmą naudingomis maistinėmis medžiagomis, esančiomis gyvuose kviečių želmenyse.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top