Ar galima tręšti dirvą šviežiu mėšlu prieš bulvių sodinimą

Kad sulaukti gero bulvių derliaus, daug kas priklauso nuo saulutės, vėjo ir lietaus; gamtos faktorių, kuriuos ne visada galima kontroliuoti. Bet kai kurie dalykai yra gana nesunkiai numatomi ir įtakojami, kaip pavyzdžiui, ar dirvožemis yra pakankamai derlingas. Nes, jei meteorologinės sąlygos bus puikios, bet daržovės gaus nepakankamai maisto medžiagų iš žemės, stebuklų tikėtis neverta.

bulviu derlius krepsys

Tad, ką tikrai galime padaryti, tai pasirūpinti dirvožemio derlingumu savo darže. Jei jame bus pakankamas maistinių medžiagų kiekis, galėsite tikrai tikėtis geresnio bulvių derliaus. Taip pat dirvožemis turi būti pralaidus drėgmei ir orui, bet apie tai kitame straipsnelyje.

Augalų aprūpinimas maistinėmis medžiagomis, tai būtina sąlyga ir nesunkiai kontroliuojamas faktorius, norint sulaukti kokybiško ir kiekybiško bulvių derliaus. Geriausia augalus aprūpinti mineralinėmis ir organinėmis medžiagomis kompleksiškai. Kiek ir kada tręšti priklauso nuo to, koks dirvožemis yra jūsų darže.

Vertingiausia organinė trąša yra mėšlas. Jis pagerina dirvos struktūrą, ji tampa puria ir augalų šaknis lengviau pasiekia deguonis ir vanduo. Mėšlas stimuliuoja mikroorganizmų vystymąsi dirvoje. Viena ir kita padeda pagerinti augančių daržovių mitybą.

Jei darže yra juodžemis, mėšlo reikėtų padraikyti apie 40-50 kg, 10-iai kvadratinių metrų rudenį, tiesiai prieš suariant dirvą. Smėlingą dirvožemį reikėtų patręšti šiek tiek daugiau ir tai galima būtų padaryti ir pavasarį.

Per metus augalai sunaudoja tik apie trečdalį, esančių dirvoje maistinių medžiagų. Mėšlo poveikis juodžemyje po 5-7 metų baigiasi, smėlingoje žemėje mėšlas išsivėduoja po 2-3 metų.

Geros kokybės maistinėmis medžiagomis dirvožemį aprūpina tik perpuvęs mėšlas.

Šviežias mėšlas neigiamai įtakos bulvių derlių, gali pablogėti gumbų kokybė, jie taps vandeningais ir neskaniais. Šviežias mėšlas gali sukelti bulvienojams grybines ligas, tokias, kaip fitoftorozė. Gumbuose gali išsivystyti rauplės. Tad šviežiu mėšlu bulvių tręšti nereikėtų. Dirvą geriausia būtų patręšti perpuvusiu mėšlu maždaug 5-7 kg/ m2.

Pernelyg didelis mėšlo kiekis taip pat yra nenaudingas, nes susidaro per didelis azoto kiekis, kas tampa per lėto gumbų augimo priežastimi.

Siekiant maksimalaus poveikio, tuo pačiu metu, kai dirvą mėžiame mėšlu, galima ją apdirbti ir trąšomis.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: