Bakterinis susirgimas, prasidedantis nuo šaknų ir apimantis apatines stiebų dalis. Ligos požymiai: nuvysta jauni bulvienojai, susisuka ir pagelsta lapai. Sergančius augalus lengva išrauti iš žemės, pažeisti stiebai supuvę, juodi. Liga pažeidžia ir gumbus, kurie dažniausiai užsikrečia nuo bulvienojų bulves kasant. Juodoji kojelė dažniausiai paplitusi drėgnose, šaltose dirvose, dažnai lyjant, esant žemoms temperatūroms.
Apsaugos priemonės. Nukastų bulvių negalima dengti bulvienojais. Pastebėjus sergančius augalus, jie iškasami ir sudeginami, o jų augimo vieta apdulkinama pelenų ir vario sulfato mišiniu (1 stiklinė pelenų ir 1 šaukštelis vario sulfato) arba vario oksichloridu. Nukasti gumbai apdžiovinami, o po to dar perrenkami prieš padedant laikyti.
Iki pumpurų susidarymo, bulvienojus ir dirvą būtina purkšti tokiu skiediniu: 10-iai l vandens 1 šaukštas vario sulfato, polikarbacino arba vario oksichlorido ir 1 šaukštelis skysto muilo. Purškiama ryte. Jeigu bulvių kerai pažeisti nedaug, stiebus ir dirvą galima apdulkinti sutrintomis medžio anglimis.