Ankstyvosios bulvės

Šio bulvinių šeimos augalo vasarinės ir vėlyvosios veislės skirtos ilgesniam laikymui ir auginamos tik dideliuose plotuose. O ankstyvąsias bulves galima auginti sode prie namų.
Poreikiai. Bulvės dera kiekvienoje humusingoje, purioje, vidutinio drėgnumo dirvoje, saulėtoje vietoje. Sodinama į iš rudens mėšlu patręštą žemę, tačiau tinka kompostas arba pirktinės organinės trąšos, kurių beriama į dirvą pavasarį.
Auginimas. Ankstyvąsias bulves patartina pirma sudaiginti, tada pasodintos jos sudygs net 2-3 savaitėmis anksčiau ir duos didesnį derlių. Daiginimui skirtos bulvės dedamos viena šalia kitos į plokščias dėžutes su durpžemių sluoksniu ant dugno, taip, kad dauguma bulvės akučių (daigų) būtų viršuje. Krepšius reikia pastatyti šviesioje gerai vėdinamoje patalpoje, kurioje oro temperatūra būtų 12-15° C. Bulves daiginti reikia pradėti kovo pradžioje, o į dirvą jos sodinamos po 5-6 savaičių, taigi prieš balandžio vidurį. Sodinti reikia atsargiai, nes gležni daigeliai lengvai lūžta. Balandžio viduryje pats laikas sodinti ir nedaigintas bulves. Jos sodinamos eilėmis, paliekant tarp jų 60 cm pločio tarpus, 10 cm gylyje, o atstumas tarp bulvių eilėje turi būti 40 cm. Kai tik bulvės išdygsta, reikia išravėti piktžoles ir apkaupti žemėmis, maždaug 15 cm aukščio. Paskui irgi reikia nuolat apkaupti bulves žemėmis, kad gumbai būtų visai uždengti ir nežaliuotų.
Derlius. Ankstyvosios bulvės duoda derlių po 8-10 savaičių nuo pasodinimo dienos, taigi maždaug antroje birželio pusėje. Liepos pabaigoje visas bulvių derlius jau turi būti nuimtas, kad būtų atlaisvinta lysvė vėlyvosioms daržovėms sodinti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top