Medelių sodinimas

patarimai sodinant medeliusSodinti medelį galima rudenį ir pavasarį. Tačiau rudenį sodinti geriau todėl, kad tuo metu daugelyje medelynų yra platus pasirinkimas sodinių. Imant iš medelyno prie kiekvieno sodinuko reikia prikabinti etiketę su veislės, rūšies,
poskiepio pavadinimu. Vežant autobusu arba traukiniu šakelės atsargiai prilenkiamos prie kamieno ir pririšamos virvele, pradedant nuo vainiko pagrindo. Kad vežamo iš medelyno medelio šaknys neišdžiūtų, jas reikia apšlakstyti – vandeniu ir suvynioti į plėvelę.
Anksti rudenį medelis sodinamas į šiltą žemę, tad jis dar suspėja išauginti jaunas šaknis ir yra geriau pasiruošęs pavasariui. Jeigu rudenį negalime medelio tuoj pasodinti, turime pridengti jo šaknis, ir iš dalies kamieną, žemėmis. Taip jis gali išbūti iki pavasario.
Prieš sodinimą šaknys patrumpinamos. Visų pirma nupjaunamos tos, kurios buvo sužeistos, kasant medelį, ir tos, kurios per ilgos ir netelpa duobėje.
Padžiūvusius kelyje sodinukus prieš prikasant naudinga 1-2 paroms pamerkti į vandenį. Norint apsaugoti nuo pelių, tarp sodinukų ir iš viršaus dedama eglės arba kadagio šakų, aplink prikastus sodinukus iškasamas 20 cm pločio ir 20 cm gylio griovelis su stačiomis sienelėmis. Žiemą sodinukai užpilami sniegu, o iš griovelio sniegas iškasamas.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top