Šparagai, ypač baltieji, neveltui laikomi sunkiai išauginama daržove.
Poreikiai. Dirva turi būti giliai įdirbta ir turėti daug maistingųjų medžiagų, bet svarbiausia – nekalkinga. Smėlinga dirva nelabai tinkai šparagams auginti, tačiau galima pamėginti. Reikia pasirinkti saulėtą, šiltą ir nuo vėjo apsaugotą vietą.
Auginimas. Jeigu nuspręsite patys išsiauginti šparagų sodinukų, tai derliaus teks laukti trejus metus. Nusipirkus sodinukų, sutaupomi jų daiginimo metai. Sėklomis sparagai sėjami į atvirą dirvą balandžio mėnesį, tarp eilių paliekant 30 cm pločio tarpus. Čia augalai, vėliau juos išretinus kas 20 cm, paliekami iki kito pavasario, kada jie bus persodinti į naują vietą. Prieš persodinant šparagus, pirmiausia reikia paruošti lysvę: giliai ją išpurenti, patręšti organinėmis arba mineralinėmis trąšomis ir jas įterpti giliai į žeme. Taip paruoštoje lysvėje kas 150 cm iškasamos maždaug 40 cm gylio ir 50
cm pločio duobutės augalams sodinti. Duobučių dugną galima dar kartą papurenti ir įmaišyti komposto arba kitokių trąšų. Tada šparagų sodinukus reikia išdėlioti 40 cm atstumu vieną nuo kito taip, kad šaknys būtų plokščiai pasiskirsčiusios į visas puses, po to reikia užpilti maždaug 5 cm storio žemių sluoksnį ir jomis kruopščiai užberti
šaknis. Galiausiai sėjinukus reikia gerai palaistyti. Reikia nuolat laistyti augalų
duobutes ir dar patręšti organinėmis arba mineralinėmis trąšomis. Rudenį visus lapus nupjauti prie pat žemės ir sunaikinti. Antraisiais metais (jeigu sodinukus auginote patys – trečiaisiais metais) duobes reikia pripildyti žemėmis ir supilti 40 cm aukščio kalvą, kurios pagrindas yra 50 cm, o viršus 40 cm pločio. Balandžio mėnesį išravėti išdygusias piktžoles ir sulyginti kalvos viršų kastuvu.
Derlius. Ištįsusių šparagų viršūnėlės ant kalvos viršūnės matomos kaip nedideli pakilimai. Kai tik šparagų viršūnėlės pradeda lįsti iš žemės, juos reikia nupjauti specialiu peiliu. Po to kalvos paviršių išlyginti, nes vienas augalas leidžia kelis ūglius. Pirmaisiais derlingais metais pjauti reikia baigti birželio pradžioje, kad jaunas augalas turėtų pakankamai laiko išleisti lapus ir sustiprėti. Vėlesnius 10-12 metų derlius nuimamas iki birželio pabaigos. Paprastai derlius baigiamas imti birželio 24 dieną. Priežiūros darbai kiekvienais metais lieka tie patys: sulyginti kalvos viršūne, kad paspartėtų šparagų augimas, ir patręšti. Vėlų rudenį lapus nupjauti prie žemės ir sunaikinti, o pavasarį pataisyti, palyginti kalvą. Žaliuosius šparagus reikia sodinti ir prižiūrėti lygiai taip pat, tik čia truputį paprasčiau, nes nereikia supilti kalvų.