Phalaenopsis

Phalaenopsis

Phalaenopsis nesudaro gumbų, bet turi daug šaknų, kurios bemat apraizgo viską, kas tik gretimais pasitaiko. Jo lapai yra liežuvio fonuos ir palyginti platūs, žiedai — labai įvairių formų, spalvų bei margumo ir žydi kone visus metus. Jie būna geltoni, rausvi, raudoni, violetiniai, rudi ir žali. Daugelis šios šeimos rūšių bei mišrūnų tinka auginti kambaryje (Asconopsis, Doritaenopsis arba Renanthopsis), o pradedantiesiems, ne per
labiausiai įgudusiems orchidėjų augintojams ypač tinka spalvingi ir ne itin lepūs Phalaenopsis mišrūnai.

Žydėjimo laikas: Pavasarį, vasarą, rudenį arba žiemą — nelygu rūšis. Mišrūnai žydi beveik visus metus.

Šeima: Orchidaceae, gegužraibiniai.

Tėvynė: Indija, Pietų Azija, Indonezija, Filipinai, Šiaurės Australija.

Geriausiai auga: Vasarą pusiau paunksnėje, žiemą šviesioje, tačiau jokiu būdu ne saulėtoje patalpoje. Visus metus laikyti šiltai. Dienomis 20 – 22° C (vasarą ir šilčiau), naktimis ne vėsiau kaip 18°C. Išimtis: rudenį augalus 4 – 6 savaites laikyti 16°C temperatūroje — tai skatina krauti žiedus.

Laistymas, tręšimas: Visus metus lieti saikingai, tačiau neleisti žemei visiškai išdžiūti. Niekad nepilti vandens į augalo vidurį — gali įsimesti puvinys! Vasarą kas 14 dienų po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažniau apipurkšti lapus. Phalaenopsis rūšys mėgsta itin drėgną orą, o mišrūnai labiau prisitaikę prie sausų šildomų patalpų. Kas porą metų gegužės mėnesį persodinti į purų orchidėjų substratą. Šiukštu nepažeisti šaknų!

Dauginimas: Ataugomis, kurios susidaro ant žiedynstiebio.

Kenkėjai, ligos:Per gausiai laistant gali įsimesti grybelis, per šiltai ir per tamsiai laikant apninka skydamariai, krenta pumpurai. Šiltnamiuose dažniausiai puola šliužai.

Patarimas: Phalaenopsis ant to paties stiebo gali net 2 – 3 kartus sukrauti žiedus, jei baigiant jam žydėti žiednystiebiai nukarpomi virš trečio arba ketvirto stiebo bamblio.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top