Miltonija, miltoniopsis

Miltonija, miltoniopsis (Miltonia, Miltoniopsis)

Miltonijos žiedai platūs, plokšti, labai atsivėrę, auga ant trumpučių kotelių ir, beje, iš pirmo žvilgsnio kiek panašūs į našlaitės arba žibuoklės žiedus. Sąlyginai miltonįjas būtų galima padalinti į dvi grupes: Miltonijos (Miltonia), gerai tinkančios auginti kambaryje ir rūšys, dar vadinamos našlaitinėmis miltonijomis (Miltoniopsis), kilusios iš drėgnų ir vėsių ūkanotų miškų, nepakeliančios sauso gyvenamųjų būstų oro. Ir vienų, ir kitų yra apie 15 – 20 rūšių. Tos, kurios auga ant kitų augalų (epifitai), turi daugiausiai šviesiai žalius, suplotus gumbus su vienu-trimis siaurais lapais. Dažniausiai baltai ir raudonai margi arba rausvi žiedai auga iš jaunų gumbų. Vasarą ir rudenį žydi Miltonia clowesii, Miltoniaflavescens bei Miltonia spectabilis ir įvairios jų veislės.

Žydėjimo laikas: Dažniausiai vasarą ir rudenį, kartais ir visus metus.

Šeima: Orchidaceae, gegužraibiniai.

Tėvynė: Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Visus metus šviesioje, bet geriau šiek tiek ūksmingoje nei labai saulėtoje patalpoje. Vasarą mėgsta būti ne šilčiau kaip 25°C, žiemą apie 20°C, naktimis 15 – 18°C.

Laistymas, tręšimas: Vasarą lieti ne itin gausiai, bet perdžiovinti irgi nereikia. Pavasarį ir vasarą kas 3 savaites šiek tiek patręšti. Visais kitais metų laikais irgi neperlieti.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat gausiai drėkinti orą, bet paties augalo šiukštu nepurkšti! Persodinti kuo rečiau, bet geriausia rudenį arba pavasarį Į orchidėjų substratą, skirtą epifitiniams augalams,

Dauginimas: Persodinant — gumbų dalimis.

Kenkėjai, ligos: Tik neteisingai prižiūrint. Jei gauna per daug šviesos, lapai nusidažo rausvai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top