Hypocirta

Hypocirta (Hypocyrta)

Vokiškai ši gėlė vadinama kiek juokingu, bet taikliu vardu — “besibučiuojanti burnytė”. Tai vis dėl oranžinių žiedų — išsipūtę jų vainiklapiai atrodo lyg pabučiavimui atkištos lūputės. Hipocirta yra žemas puskrūmis su odiškais lapais, rodančiais, kad šiam augalui geriau tinka sausas oras, negu daugumai jo giminaičių, tarpstančių drėgnose atogrąžose. Be Hypocyrta glabra, gėlių parduotuvėse galima aptikti ir panašios išvaizdos Hypocyrta strigillosa, kuri pastaruoju metu priskiriama genčiai Nematanthus. Abi šios gėlės — įstabūs svyrantys augalai.

Hypocyrta_glabra

Žydėjimo laikas: Šis gerai perkamas augalas parduodamas žydintis nuo vėlyvos vasaros iki pavasario.

Šeima: Gesneriačeae, gesneriniai.

Tėvynė: Brazilija.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, bet ne itin saulėtoje vietoje. Vasarą gali kaboti netankios lajos medyje. Nuo gruodžio iki vasario laikyti 12-15°C patalpoje — tai skatina pumpurų krovimą.

Laistymas, tręšimas: Nuo pavasario iki rudens žemė turi būti vos drėgna, žiemą — beveik sausa. Nuo kovo iki rugpjūčio kas 2 savaites po truputį tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Pavasarį persodinti į T arba gėlių žemę. Po žydėjimo augalą šiek tiek apkarpyti — tuomet jis išleis daugiau naujų ūglių ir gražiau kerosis.

Dauginimas: Dalimis arba viršūnių auginiais apie 20°C žemėje. Gerai pavyksta tik vasarą.

Kenkėjai, ligos: Per šiltai žiemojantį šį augalą apninka amarai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top